06:04 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Majandus
lühendatud link
Relvastus (196)
7710

Uus õhutõrje raketikompleks suudab hävitada suure vahemaa tagant nii ballistilisi rakette, kui ka aerodünaamilisi sihtmärke (lennukeid, helikoptereid, muid õhusihtmärke), samuti kõiki tiibrakette.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Venemaa on uusimate raketi- ja õhutõrjesüsteemide S-500 "Prometheus" seeriatootmiseks valmis, teatas Rostehi peadirektor Sergei Tšemezov.

"Rostehi" juht lisas, et Venemaa ei müü uusimat relvastust mingi "raha eest". Need kompleksid lähevad kõigepealt Venemaa armee vajadusteks ja alles pärast uute komplekside kodumaa relvastusse võtmist saab nende eksporti arutama hakata.

Sõjaväeekspert uuest radarist "Tropa": "Suur potentsiaal" >>

S-500 "Prometheus" on uude seniitrakettide põlvkonda kuuluv "maa-õhk" tüüpi kompleks. Tegemist on universaalse kaugmaasüsteemiga, mis võimaldab hävitada ka ülisuurtel kõrgustel liikuvaid objekte, suurendades riigi raketikaitse potentsiaali ja olles võimeline hävitama ka ballistilisi rakette.

Kompleks suudab lisaks ballistilistele rakettidele hävitada ka aerodünaamilisi sihtmärke (lennukeid, helikoptereid, muid õhusihtmärke), samuti kõiki tiibrakette.

S-500 tegevusraadius on 600 kilomeetrit ning ta suudab tuvastada ning hävitada üheaegselt kuni kümme ballistilist ülihelikiiruselist sihtmärki, mis läbivad sekundis kuni seitse kilomeetrit ja suudavad tabada ka manööverdavate ülihelirakettide lõhkepäid.

S-500 ületab oluliselt S-400, rääkimata viimaseid Ameerika konkurente Patriot Advanced Capability-3.

Aprillis selgitas Venemaa tööstus- ja kaubandusminister Deniss Manturov, et S-500 arendamine on lõppfaasis, millele järgneb seeriatootmine. Hiljem, juunis, teatas asepeaminister Juri Borissov, et S-500 õhutõrjesüsteem jõuab armeesse lähiaastatel.

Milleks Poolale NATO õppused Tobruq Legacy 2019 >>

S-500 "Prometheus" raketid võivad lennata väljaspool atmosfääri ning tema lokaatorid kasutavad formeeritava suunadiagrammiga antenne (EFSA), selgitas Almaz-Antei teadus- tehnilise arengu peadirektori asetäitja, kontserni peakonstruktori esimene asetäitja Sergei Druzin RIA Novostile.

Tema sõnul on see täiesti uue põlvkonna süsteem. S-500 sihtmärgi tuvastamise vahenditeks on elektrooniliselt formeeritava suunadiagrammiga antennid (EFSA), milles puudub tavapärane saatja – signaali tekitab antenn ise.

"Ta koosneb suhteliselt väikese võimsusega võimendeist, mis on eriliselt formeeritavad. Elektri-vaakumseadmete asemel, mille tööpinged on 30-40 kV, kasutatakse komponente pingega kuni 27 V. Muudatus lihtsustas seatud ülesannet oluliselt. Uuendusel on positiivne mõju nii töökindlusele kui ka kasutusohutusele," selgitas uudisteagentuuri vestluspartner.

Venemaa õhutõrjesüsteemid muutuvad vaenlasele nähtamatuks >>

Druzin lisas, et formeeritavad suunadiagrammid võimaldavad saada ka kiirgusvõimsuse ja rakendatavate signaalide spektri laiuses paremaid näitajaid ning antenni reaktsioonikiirus muutus oluliselt suuremaks. "Praeguseks on EFS antennide tootmise tehnoloogia kontserni ettevõtteis täielikult omandatud. Lokaatoreid täiendatakse uue süsteemi katsetamise käigus pidevalt," märkis Druzin.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Ekspert ennustas Türgi S-400 ostu võimaliku keeldumise tagajärgi
Türgi teatas, et Venemaa õhutõrjekompleksid S-400 on juba ostetud
NATO haub Venemaa rakettidele "väärikat" vastust
Putin kibeleb esitlema maailmale S-500 vastuseks Lääne sanktsioonidele
Tagid:
Venemaa, tootmine, S-500, õhutõrjekompleks

Peamised teemad