10:43 04. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Majandus
lühendatud link
G20 tippkohtumine Osakas (13)
5210

Venemaa politoloog selgitas Suure Kahekümne tippkohtumise ajaloolist tähtsust. Tema sõnul hakkasid riigid paremini aru saama, et monopolaarses maailmas, kus domineerib USA, on neil ebamugav.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Jaapanis, Osakas toimus 27.– 28. juunini maailma kahekümne võimsama majandusega riigi (G20) tippkohtumine, mille keskmes olid maailma majandusarengu, ülemaailmse julgeoleku, kaubandussõdade ja sanktsioonide poliitika küsimused. 

Kohtumise raames toimus ka mitmeid maailma liidrite kahepoolseid kohtumisi. Hoolimata olulistest teemadest ja aruteludest mingisuguseid murrangulisi otsuseid ei langetatud. Uusimate riikide rahvusvahelise instituudi direktor Aleksei Martõnov kommenteeris RIA Novostile tippkohtumisele pühendatud ümarlaual selle kohtumise põhiküsimusi ja maailma avalikkuse asjaomaseid ootusi.

Martõnovi arvates ei olnud teemaks vaid tippkohtumisel osalenud riikide võitlus oma majanduskasu eest. Suure kahekümne riigid hakkasid paremini aru saama, et monopolaarses maailmas, kus domineerib USA, on neil ebamugav, seetõttu on neile eelistatum multipolaarse maailma idee, mida edendavad Venemaa ja Hiina.

Just seetõttu näitas Osaka tippkohtumine ilmekalt Venemaa diplomaatia läbimurret ja järsku muutust lääneriikide suhtumises Venemaasse.

Tehti teatavaks Putini ja Trumpi Osakas peetud kõneluse üksikasjad >>

Sputnik Eesti on varem G20 tippkohtumist hinnates kirjutanud, et valdav enamik analüütikuid peavad Osaka tähtsaimaks sündmuseks Venemaa presidendi Vladimir Putini ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist.

Üliriikide riigipeade pooleteisetunnised läbirääkimised toimusid 28. juunil. Vestluse tulemusi kommenteerides tunnistasid osapooled, et dialoog oli konstruktiivne.

Ülejäänud osas oli tippkohtumine enam kui keskpärane, leiab Mehhiko majandusteaduste doktor Ignacio Martinez Cortez, kes oli tippkohtumisel vaatleja.

Ta lisas, et vähemalt kahekümnes küsimuses edu ei saavutatud, kuna foorum muutus maailma liidrite kahepoolsete ja piirkondlike dialoogide pidamise paigaks.

Почему саммит "Большой двадцатки" войдет в историю, объяснил политолог
Teema:
G20 tippkohtumine Osakas (13)

Samal teemal

Liitlased peavad hoidma ühte: Putin kutsus Macroni Moskvasse võidupüha tähistamisele
G20 tippkohtumise esimese päeva lõpetasid riigijuhid teatrietenduse ja õhtueinega
Osaka G20: plaanis on nii avalikud kui salajased läbirääkimised
Tagid:
majandus, vaba maailma liidrid, Venemaa, USA, G20 kohtumine

Peamised teemad