09:22 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
6301

Tundub, et Euroopa Liitu ei jää enam midagi, millele ameeriklased kõrgendatud tollimakse poleks kehtestanud. Järjekord on jõudmas Euroopa lennukite ja toiduaineteni.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. USA laiendas tunduvalt Euroliidu toodete loetelu, mille Ameerika Ühendriikidesse eksportimisel võib rakenduda kõrgem tollimaks. Selliseid nimekirju on kaks - üks lennundussektori toodangu, teine toiduainete kohta, teatas RIA Novosti

Esimene nimekiri on USA vastus väidetavale lennundussektori toetamisele Euroopa Liidus.

Rõhutatakse, et uued imporditollimaksud kehtestatakse Euroliidule kuni Euroopa suurima õhusõidukitootja "Airbus" subsideerimise lõpetamiseni. Loetelu hõlmab tsiviillennukeid ja –koptereid, samuti nende komponente.

Teises nimistus on Euroopa Liidu toidukaubad ja põllumajandussaadused. Nii sattusid USA sanktsioonide alla oliiviõli, kõik pehme juustu sordid, mahlad, keedised, veinid, liha ja lihatooted. Tariifid puudutavad peamiselt nelja EL riiki: Prantsusmaad, Saksamaad, Hispaaniat ja Ühendkuningriiki.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, Euroopa Liidu sanktsioneeritavate toodete loetelu laiendati kohe pärast G20 tippkohtumist Osakas, kus USA president ja Hiina Rahvavabariigi juht leppisid kokku, et vastastikust kaubandussõda leevendatakse. Mõlemad suurriigid otsustasid esialgu uusi sanktsioone ja vastumeetmeid mitte rakendada.

Kokkuvõtteid kaubandussõja tandritelt: USA ja HRV hoiavad "vägesid" veel tagasi >>

Hiina president Xi Jinping lubas oma Ameerika kolleegile oluliselt suurendada USA põllumajandussaaduste ostmist. Vastuseks sellele "hea tahte žestile" teatas Valge maja "Hiina ja USA ettevõtete algatusel" saavutatud kokkuleppest taastada "Ameerika Ühendriikide julgeolekut mitteohustavate" arvutitehnika komponentide ja tarkvara müük korporatsioonile Huawei.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Huawei asutaja on Apple'ile Hiina-poolsete vastumeetmete kehtestamise vastu
Võimul püsimine: Trump survestab nii sõpru, kui vaenlasi
Brüssel nõuab Euroopa Liidu riikidelt mandaati kaubanduslikeks järeleandmiseks USA-le
Kaubandussõja ohvrid: USA farmerite võlad püstitasid uue rekordi
Tagid:
tollitariifid, toiduained, Airbus A320, majandussanktsioonid, EL, USA

Peamised teemad