19:37 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
67 0 0

Naftogazi juht Andrei Kobolev andis teada, et Ukraina seisab silmitsi tehnogeense katastroofiga juhul, kui gaasihoidlatesse ei õnnestu vajalikku kogust gaasi ladustada. Tema sõnul võib riik vastasel juhul jääda lihtsalt külma kätte.

TALLINN, 6. juuli — Sputnik. NAK Naftogaz Ukraina juht Andrei Kobolev tegi sellekohase avalduse informeerimaks tekkinud olukorrast asjaomaseid organeid vahendas RIA Novosti. Kobolevi avalduses seisabki, et kui ei õnnestu õigeaegselt ladustada vajalikku kogust gaasi, seisab riik silmitsi inimtegevusest tingitud katastroofiga.

"Kui kütteperioodi alguseks ei ole ladustamisel 20 miljardit kuupmeetrit gaasi, siis on oht, et meil Ukrainas tekib inimtegevusest, õigemini küll inimtegevusetusest, katastroof. Ilma liialduseta, sellisel juhul Ukraina lihtsalt külmub," kirjutas Kobolev ka oma Facebooki lehel.

Kobolev täpsustas, et praeguseks on Ukraina gaasihoidlatesse pumbatud 13,8 miljardit kuupmeetrit gaasi. Vajaliku gaasivaru tagamiseks peab ettevõte iga päev pumpama hoidlatesse 60 miljonit kuupmeetrit gaasi.

"Gaasi pumpamist ei tohi katkestada, ühe või kahe päevane viivitus häirib gaasi varumise ajakava ja tekkivat mahajäämust ei ole enam võimalik tagasi teha," ütles ettevõtte juht.

Dividendide maksmise otsustas Naftogaz paremate aegade ootuses edasi lükata.

"Leiame, et riigi külmutamine ja uue gaasisõja kaotamine on vastuvõetamatu. Olen valmis selle otsuse eest isiklikult vastutama," rõhutas Kobolev.

Ta lisas, et ettevõte saab tagada kütteperioodil stabiilse soojatootmise vaid siis, kui hoidlatesse on varutud 20 miljardit kuupmeetrit gaasi. Taolise gaasivaru olemasolu kindlustab vajaliku soojatootmise ka juhul, kui Venemaa peaks lõpetama gaasi transiidi alates järgmise aasta 1. jaanuarist.

RIA Novosti andmetel, teatas Ukraina gaasi ülekandesüsteemi operaator Ukrtransgaz juba varem kriitilisest gaasi puudusest selle ladustamiseks.

Märgiti, et protsessiseadmete käitamiseks, kõigi vajalike seadmete käigushoidmiseks ja ettevõtte süsteemi tasakaalustamiseks on suveperioodiks vaja umbes 720 miljonit kuupmeetrit gaasi.

"Ukrtransgaz" teavitas oma suurest võlast tarnijatele, see on 4,1 miljardit grivnat (9,8 miljardit rubla).

Hädaolukorra tekkimise reaalsest võimalusest on teadlikud ka vastavad riigiasutuse.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
gaas, Ukraina, Naftogaz

Peamised teemad