16:50 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
58 0 0

Saksamaa majandusminister teatas, et Saksamaa ehitab vedelgaasiterminale ka Ameerika põlevkivigaasi vastuvõtmiseks ning võitleb ühtlasi gaasitransiidi säilitamise eest läbi Ukraina. Ta on kindel, et see suurendab riigi energiasõltumatust.

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Venemaa gaasijuhe Nord Stream 2 ei muuda Saksamaad Venemaast sõltuvaks – seda ka vaatamata kodumajapidamiste ja ettevõtete gaasitarbimise suurenemisele, teatas Saksa väljaandele Bild antud intervjuus Saksamaa majandusminister Peter Altmaier. Intervjuu tõlke vene keelde vahendas InoTV

"Me ei muutu Venemaast sõltuvaks. Tegemist on transpordikanalite lühendamise ja uute tarnekanalite loomisega, sest lähiaastatel kasvab meie gaasinõudlus märkimisväärselt," selgitas Altmaier.

"Samal põhjusel ehitab Saksamaa ka vedelgaasi terminale USA kildagaasile," lisas minister, "söest ja aatomienergiast loobumise tõttu peame üle minema gaasiturbiinelektrijaamadele."

Samal ajal kinnitas Peter Altmaier, et Berliin püüab vältida Ukraina "rataste alla sattumisest".

Sputnik Eesti on juba teatanud, et Nord Stream 2 näeb ette kahe gaasitrassi koguvõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit aastas ehitamist Venemaa rannikult Läänemere põhja mööda Saksamaale.

Merkel hindas Euroopa Komisjoni võimalusi Nord Stream 2 peatada >>

Projekti viib ellu konsortsium Nord Stream 2 AG. Pool vajalikest vahendeist investeeris Gazprom, ülejäänud Shell, OMV, Engie, Uniper ja Wintershall.

Teadaolevalt on projektile vastu mõned Ida-Euroopa riigid, eriti Ukraina ja Poola, kes kardavad kaotada seni Venemaa gaasitransiidilt saadavat tulu, samuti USA, kes soovib Euroopasse müüa oma vedelgaasi.

Moskva omakorda korduvalt on kinnitanud, et vastupidiselt Washingtoni väiteile on Nord Stream 2 puhtmajanduslik projekt, mitte geopoliitiline mõjutusvahend.

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Raport: Saksamaa LV on Nord Stream 2 EL-i vastuseisu kiuste "läbi surunud"
USA senaatorid koostasid Nord Stream 2 vastaste sanktsioonide eelnõu
Ka Zelenski ehmus Nord Stream 2 projekti peale. Aga mitte kohe
Ootamine on ära tüüdanud: Nord Stream 2 operaator tühistas taotluse Taani vete läbimiseks
Prantsuse ekspert kirjutas Nord Stream 2 eelistest
Tagid:
vedelgaasiterminaal, USA, Saksamaa, Nord Stream 2

Peamised teemad