11:58 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Majandus
lühendatud link
96 0 0

Eesti majandusministri osalemine Peterburi Rahvusvahelisel majandusfoorumil kandis esimesed viljad – Vene-Eesti Autovedude komisjon taasalustas tegevust.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Eesti ja Venemaa otsustasid tugevdada ja arendada koostööd transpordivaldkonnas. Selles suunas on esimene samm juba astutud – Peterburis toimus Vene-Eesti riikidevahelise autotranspordialase koostöö ühiskomisjoni kohtumine autokommunikatsiooni nõupidamine.

9. juulil toimunud kohtumisel vahetasid Venemaa ja Eesti pooled riikidevahelise maanteetranspordi statistikat ja kinnitasid vajadust luua soodsad tingimused suhete edasiseks arendamiseks antud valdkonnas. Sündmuse üksikasjadest teatas Venemaa Föderatsiooni transpordiministeeriumi pressiteenistus

Lisaks maanteetranspordi riikidevaheliste suhete praegust olukorda puudutavate arvamuste vahetamisele jõudsid pooled kokkuleppele, et käesoleval aastal eraldatakse 100 eriluba kauba kahepoolseteks ja transiitvedudeks, kus erandina võib olla tegu ka "kolmandatest riikidest pärit laadungite vedamisega" ja 50 litsentsi mittekorralise reisijateveo tarvis.

Kahe riigi delegatsioonid arvutasid välja ka eelpool mainitud lubade eeldatava mahu aastaks 2020. Näiteks mitteregulaarse reisijateveo vajadusteks otsustati kummalegi poolele eraldada 550 litsentsi.

Samal ajal leppisid pooled kokku, et tulevikus tasub – sõltuvalt transpordiettevõtete vajaduste analüüsi tulemustest – kaaluda litsentsiblankettide täiendava vahetamise protseduuri.

 Участники заседания российско-эстонской Смешанной комиссии по вопросам сотрудничества в области международного автомобильного сообщения
Vene-Eesti riikidevahelise autotranspordialase koostöö ühiskomisjoni koosoleku osalised

Vene-Eesti riikidevahelise autotranspordi ühiskomisjoni nõupidamisel rõhutati koostööpartnerite vahelise reisijateveo korraldamist Venemaa ja Eesti vahel ning regulaarse bussiühenduse edasise prioriteetse arendamise otstarbekust.

Komisjoni järgmine koosolek otsustati korraldada Eestis. Sündmuse konkreetne aeg ja koht otsustatakse mõne aja pärast.

SPIEF-il osalemine tuli Eestile kasuks

Selgus, et Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministri Taavi Aasa juunis toimunud visiit Venemaale andis tõuke Vene-Eesti kontaktide intensiivistamiseks transpordisektoris.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, osales Taavi Aas Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil (SPIEF-2019), mille kuluaarides ta oma Vene kolleegi Yevgeny Dietrichiga kohtus.

Kõneluste tulemusena leppisid ministrid kokku, et ennistavad rahvusvahelise maanteetranspordi valdkonna ühiskomisjoni tegevuse. Vestluse ajal puudutasid Dietrich ja Aas ka Venemaa piiri ületamist Eesti liisinguautodel. Venemaa transpordiminister lubas, et juhib eestlaste jaoks olulisele probleemile Vene tolliameti tähelepanu.

Министр экономики и коммуникаций Эстонии Таави Аас и министр транспорта РФ Евгений Дитрих
Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas ning Vene Föderatsiooni transpordiminister Yevgeny Dietrich

Pooled arutasid ka Eesti-Vene otsese raudteeühenduse transpordilepingu uuendamise küsimusi, maanteetranspordi-kokkuleppe korrigeerimist, samuti lennu- ja laevaühenduste teemat.

Samal teemal

Venemaa lubas Eesti firma oma kalaturule
Peterburi majandusfoorum 2019
Venemaa transpordiministri asetäitja: ootame Eestilt uusi transpordiprojekte
Kõigele vaatamata: Eesti ettevõtted osalevad näitusel TransRussia
Tagid:
Venemaa, Eesti, transport, majandus, transiit

Peamised teemad