13:57 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
10510

Miski ei suuda enam Nord Stream 2 peatada ja mitte ainult sellepärast, et see on Saksamaale ja Euroopale hädavajalik, ütles Rahvusvahelise Finantskeskuse ekspert Vladimir Rožankovski.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Kommenteerides Saksa endise ministri Ronald Pofalla avaldust, et Nord Stream 2 ehitatakse valmis igal juhul, sest ta on Saksamaale vajalik, märkis Vladimir Rožankovski veel üht väga olulist asjaolu: kuus ettevõtet (Shell, Wintershall jt), kes projektis osalevad, on sellesse investeerinud juba miljardeid eurosid ja ehituse peatamise korral tuleb neile kahjud hüvitada.

"Küsimus, kes nende ettevõtete kahjumid projekti katkestamise korral kompenseerib, jäid ehitise kriitikute poolt vastuseta. See on mõistetav - nad asuvad maailma teises otsas. Pragmaatiliste sakslaste jaoks paneb see vaidlustele punkti.

Ma ei usu, et sellised ettevõtted oleks nõus poliitikute tõttu kahjusid kandma," ütles Vladimir Rožankovski intervjuus raadiole Sputnik.

Eksperdi sõnul võib Washington teoreetiliselt Saksa poliitikutele survet avaldada, kuid palju raskem on survestada avaldada projektis osalevaid ettevõtteid, sest nad nõuavad kahjude hüvitamist.

"Kes ettevõtetele kahjutasu maksab? Kui mitte keegi, siis tuleb tunnistada vääramatu jõu olemasolu, näiteks valitsuse keeldu, mis võimaldab ettevõtteil oma kulude katmiseks kindlustuselt hüvitist saada. Sellisel juhul on aga vaja näidata ka vääramatu jõu allikas – USA võimud – mis gaasijuhtme ehitamist takistavad.

See aga põhjustaks skandaali, mille kõrval kõik Nord Stream 2 ehitamisega seotu kahvatuks. USA valitsuse poolt põhjustatud vääramatu jõud Euroopas ... Ma ei kujuta ette, kuidas Haagi või Stockholmi vahekohtud seda välja kuulutama hakkaks," ütles Rožankovski.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas Saksamaa kantsleri aparaadi endine minister, foorumi "Peterburi dialoog" Saksa koordineerimiskomisjoni juhataja Ronald Pofalla, et Euroopa ja Saksamaa vajavad Vene gaasijuhet Nord Stream 2, mistõttu ei saa Euroopa Liit seda peatada.

Tema sõnul jäävad teatud Euroopa riikide jõupingutused gaasijuhtme ehitamist takistada viljatuiks. Kogu segamine, nentis Pofalla, toovad kaasa ainult Nord Stream 2 ehitus- ja käitamiskulude suurenemise.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Ootamine on ära tüüdanud: Nord Stream 2 operaator tühistas taotluse Taani vete läbimiseks
Tagid:
LPG terminal, vedelgaas, poliitika, majandus, gaasijuhe, gaas, Nord Stream 2, Donald Trump, Venemaa, USA, Saksamaa, Nord Stream 2, Nord Stream

Peamised teemad