18:29 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Majandus
lühendatud link
7010

Teisipäeval ratifitseeris riigiduuma Venemaa Föderatsiooni ja Hiina valitsuste vahelise koostöökokkuleppe globaalsete satelliitnavigatsioonisüsteemide GLONASS ja BeiDou ühiskasutamiseks rahumeelsetel eesmärkidel.

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. "Leping sõlmiti selleks, et luua organisatsiooniline ja õiguslik raamistik vastastikku kasulikuks koostööks GLONASS-i ja BeiDou navigatsioonisatelliitide ühisel kasutamisel ning nende funktsioonide täiendamisel rahumeelseteks eesmärkideks, navigatsioonitehnoloogia arendamiseks, mis toimivad nii GLONASSi kui ka BeiDou süsteemides, samuti kogemuste vahetamiseks tsiviilotstarbeliste "satnavi"-rakenduste kasutuselevõtul," kõlab vastavat seaduseelnõu saatnud kaaskiri.

GLONASSI seadme makett
© Sputnik / Александр Кряжев

Samuti teatatakse, et samaaegselt luuakse lepinguga institutsionaalne ja õiguslik alus koostööks GLONASS ja BeiDou süsteeme kasutavate tsiviilotstarbeliste navigatsiooniseadmete arendamiseks ja tootmiseks, samuti Venemaa-Hiina navigatsioonitehnoloogiate ühisstandardite väljatöötamiseks, näiteks ühissüsteemi rakendamiseks Vene–Hiina piiri ületavate liiklusvoogude juhtimiseks ja kontrollimiseks.

Fox News: Venemaa varjab Putini asukohta, eksitab laevu ja moonutab GPS-signaali >>

Lisaks sisaldab see dokument antud ühistegevuse käigus tekkivate lahenduste intellektuaalomandi kaitset käsitlevaid sätteid, samuti lepingu alusel vastaspoole territooriumil asuva vara juriidilise ja füüsilise kaitse korda (näiteks Hiinas asuvate GLONASSi baasjaamade puhul), määratleb tolliregulatsiooni, samuti järelvalvet ekspordikontrolli nimistusse kuuluvate toodete üle.

Samal teemal

Venemaa paigutab Kuubale luuresatelliitide andmesidejaama
Kokkuvõtteid kaubandussõja tandritelt: USA ja HRV hoiavad "vägesid" veel tagasi
Tagid:
koostöö, küberkoostöö, piirikoostöö, koostöö, satelliit, GLONASS, Hiina, Venemaa Riigiduuma, Riigiduuma

Peamised teemad