22:49 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Majandus
lühendatud link
84 0 0

Venemaa Põllumajanduse Järelevalveametis räägiti haigusest, mille tõttu Venemaa ja Valgevene on tugevdanud toiduainete kontrolli piiril.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. Venemaa ja Valgevene järelevalveasutused on Euraasia Majandusliidu piiril kehtestanud Eestist ja teistest Euroopa Liidu riikidest sisseveetavatele toiduainetele tugevdatud kontrolli režiimi. Sellest teatas Venemaa Põllumajanduse Järelevalveameti (Rosselhoznadzor) pressiteenistus.

Loomulik sigadus: Euroopa nõuab Venemaalt vastusanktsioonide eest hüvitist >>

"Rosselhoznadzor on koos Valgevene Vabariigi Veterinaar- ja Toiduametiga tugevdanud veterinaarkontrollile allutatud toodete sisseveo järelevalvet Euraasia Majandusliidu välispiiril," teatab ametkonna sait.

Märgitakse, et tugevdatud kontroll on kehtestatud ka eraisikute käsipakkides ja pagasis sissetoodavatele toodetele.

"See on seotud sigade Aafrika katku laia levikuga Euroopa Liidu liikmesriikides, eriti Poolas ja Baltimaades," selgitati Rosselhoznadzoris.

Sigade Aafrika katk on nakkushaigus, mis võib viia sealiha tootmise täielikule lõpetamisele mingis piirkonnas või lausa terves riigis.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, registreeriti hiljuti Aafrika seakatku puhang Hiinas. Mullu augustis vapustas see haigus üheksat Euroopa Liidu riiki, sealhulgas Baltimaid: Eestit, Lätit ja Leedut.

Lihakehad külmkambris
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Eestis diagnoositi sigade Aafrika katk esmakordselt 8. septembril 2014, kui Hispaania laborist tuli kinnitus, et Valgamaalt Hummulist leitud surnud metssealt võetud proov sisaldab viirust. 2016. aastal külastas Eestit Euroopa Komisjoni (EK) eriekspertide rühm, kuid nad ei kohtunud kohalike seakasvatajatega.

2017. aastal väljendas EK muret seoses sigade Aafrika katku olukorraga Eestis teatades, et peab riigis taudi leviku tõkestamiseks rakendatavaid meetmeid ebapiisavaks. EK peamised soovitused puudutasid bioohutuse tagamist jahimajandites ja alalise kontrolli kehtestamist selles majandusharus.

Samal teemal

Haigete hobuste lihaga kaubeldi kõikjal Euroopas
Aafrika seakatkust on haaratud üheksa Euroopa Liidu riiki
Eesti varustab Ukrainat kilu ja heeringaga
Tagid:
toiduained, Rosselhoznadzor, majandus, Valgevene, Eesti, Venemaa

Peamised teemad