02:28 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Majandus
lühendatud link
48 0 0

Euroopa Liit valis oma kandidaadiks Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi kohale 65-aastase Kristalina Georgieva.

TALLINN, 3. aug — Sputnik. Soome keskpanga juht Olli Rehn loobus varem päeval esimese hääletusvooru järel juhiks kandideerimisest, mis jättis võistlusesse vaid Hollandi rahandusministri Jeroen Dijsselbloemi ja Maailmapanga bulgaarlasest asejuhi Georgieva, vahendas ERR

Georgieva ütles, et on kandidaadiks nimetamise üle uhke ja lahkub Maailmapanga asejuhi kohalt.

Georgieva sai viimastel andmetel hääletusel 56 toetusprotsenti.

Euroopa Liidu lõunapoolsed riigid andsid eelistuse praegusele eurorühma eesistujale, endisele Portugali rahandusministrile Mário Centenole või Hispaania majandusministrile Nadia Calviñole, kirjutas reedel Sputnik Eesti autor. 

Rahvusvaheline Valuutafond
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Lääne- ja põhjapoolsed liikmesriigid tahaksid näha sellel ametikohal hollandlasest IMF-i juhti Jeroen Dijsselbloemi või Soome pankurit ning endist eurovolinikku Olli Rehni.

Paljude arvates reformimist vajava rahvusvahelise valuutafondi uueks tegevdirektoriks peab saama kindlameelne ja väga asjatundlik eurooplasest mees, kes pole üle 65 eluaasta vana (vanusepiirang on paika pandud IMF-i põhikirjaga, geograafiline päritolu fondi traditsioonidega ning sugu tõenäoliselt tüdimusega juttudest soolise võrdõiguslikkuse teemal).

Christine Lagarde'i eelseisev määramine Euroopa Keskpanga presidendi ametikohale on tekitanud Põhja- ja Lõuna-Euroopa riikide vahelistes suhetes järjekordse kriisi. Prantslanna lahkub Rahvusvahelise Valuutafondi tegevdirektori ametist, kus tema asemele peaks astuma Euroopa Liidu esindaja.

Christine Lagarde – kellega Euroopa keskpanga uue juhi näol täpsemalt tegu on >>

Samal teemal

IMF kritiseeris Eesti pensionireformi
Kaljulaid Lagarde`ile: digiühiskonnast tagasiteed ei ole
IMF ja võlakirjakuningas ennustavad uut globaalset kriisi
Tagid:
majandus, EL, Bulgaaria, IMF

Peamised teemad