06:36 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Majandus
lühendatud link
3310

Tsiviillennunduses tehisintellekt inimest ei asenda, küll aga täiendab märkimisväärselt tema võimekust tööstusharu tänapäevaste ülesannete, sealhulgas lennuohutusprobleemide lahendamisel, selgitas ÜRO rahvusvahelise tsiviillennunduse organisatsiooni (ICAO) Aeronavigatsiooni osakonna juhataja Stephen Creamer.

TALLINN, 7. august — Sputnik. Creamer, kes osales hiljuti Tais ICAO ülemaailmsel sümpoosionil, vastas RIA Novosti poolt sümpoosionil esitatud küsimustele organisatsiooni Montrealis asuvast peakorterist saadetud e-kirja vahendusel.

Sümpoosionil arutatud teemade hulgas oli infotehnoloogia kasutamise ja inimoskuste vahel tekkivate suhete roll lennuliikluse ohutuse tagamisel, seda nii õhusõidukite juhtimist kui ka lennuliikluse dispetšerteenistust ja maapealset teenindust puudutavas.

Ekspertide arvamused suhte tasakaalupunktist erinesid oluliselt - kuigi enamik nõustub, et tsiviillennunduse kiirendatud arengu ning reisijate- ja kaubaveo järsu kasvu tingimustes ei saa tööstusharu enam ilma tehisintellekti abita hakkama, vastandasid mõned asjatundhad masinmõtlemise hästi koolitatud loomingulise inimese suutlikkusele tavapäratutes olukordades käituda.

"Mina näen seda teisiti, ma ei mõtle kategoorias "inimene versus masin," rääkis Creamer RIA Novostile.

Vaja on ühendada tehisintellekti eelised inimese oskuste, leidlikkuse ja loovusega – see annab tööstusele probleemide lahendamiseks kõige täiuslikuma kombinatsiooni, on ekspert kindel.

Superarvuti
© AFP 2019 / STEPHANE DE SAKUTIN

"Me elame ja töötame väga konservatiivses tööstuskeskonnas. Kõike uut hinnatakse ennekõike kokkuhoiu ja hinna seisukohast. Seetõttu tuleb iga uuenduslik samm sertifitseerida ja sisestada sertifikaatide uuendamise tavapärasesse rütmi," selgitas Creamer.

"Mulle tundub, et on saabunud aeg muuta paradigmat, mida me hetkel tehnoloogilise innovatsiooni juurutamisel rakendame. Inimese ja tehisintellekti võimete kombineerimine on õige viis parema lennuohutuse tagamiseks," sõnas ekspert.

Samal teemal

Virtuaalne assistent Iti teenindab kliente
Hiina otsib raha ülemaailmse tehnoloogialiidri rolli saavutamiseks
Venemaa on riigi digiteenuste kasutamisel maailma liidrite seas
Tagid:
lennuamet, lennufirma, lennundus, tehisintellekt, arvuti

Peamised teemad