05:40 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Majandus
lühendatud link
48 0 0

Võrreldes mulluse põuaaastaga on tänavune teraviljasaak väga hea, kuid pidev vihmasadu võib põllumehe rõõmu rikkuda.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Kui ka vilja kuivalt kätte saaks, ei looda põllumehed suurtele kasumitele, sest vilja turuhinnad on võrreldes mullusega tuntavalt kukkunud, edastab ERR

"Selles mõttes sisendab nagu optimismi, et kuunorm on nagu kõvasti täis, et võiks nagu aastate keskmise peale tuginedes loota, et on asi korras, aga kõik need, kes väljastavad ilmaprognoosi, ütlevad, et seda vett tuleb ikka veel," rääkis Viira.

Mullu suvel kuumus ja põud on hävitanud kuni pool köögivilja- ja teraviljasaagist, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor kuu algul. Euroopa põllumehed rääkisid suurema osa põllusaagi hävimisest anomaalse kuumuse ja põua tõttu.

Koduahjus valmistatud leib
© Sputnik / Вадим Анцупов

Vabariigi Valitsuse istungil kinnitati 20 miljoni euro eraldamine Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid.

Mullu augusti lõpus toimus põllumajanduskojas söödaturu teemaline ümarlaud, millel osalesid peamised turuosalised – loomakasvatajad, viljatootjad ja -kokkuostjad ning söödamüüjad. Nad tõdesid, et põuast tingitud probleemid on tabanud kõiki sektoreid, nii taimekasvatajaid kui loomakasvatajaid.

2017. aasta saagikoristusperioodi erakorraliste ilmastikuolude tõttu pöördusid Balti riigid ja Soome eelmise aasta sügisel Euroopa Komisjoni poole, kes otsustas detsembris eraldada neljale riigile erakorraliseks taliviljakahjude hüvitamiseks 15 miljonit eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Põud on oluliselt mõjutanud nii taime- kui loomakasvatajaid

Samal teemal

Põua tagajärjel on osa vee-elustiku hukkumine paratamatu
Läti põuakahjud ulatuvad 359 miljoni euroni
Euroopa Komisjon eraldas ilmakahjude katteks 1,3 miljonit eurot
Maaeluminister palub pankadelt mõistmist
Tagid:
saak, vihm, ilm, põllumajandus, teravili

Peamised teemad