06:21 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Majandus
lühendatud link
96 0 0

Töökohtade koondumine Tallinnasse kergitab üürikorterite hindu, pealinnas on viimase aasta jooksul üürihinnad kerkinud keskmiselt kolm kuni viis protsenti.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Kinnisvaraportaali KV turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kristiana Põllu sõnul on kõige suurem nõudlus Tallinnas üürikorterite järele enne sügist, kui tudengid elamispinda otsivad. Üürihinnad on siiski tõusnud ka Tartus ja Pärnus, edastab ERR.

Et nõudlus üürikorterite järele on tõepoolest tõusnud, seda kinnitas Sputnik Eestile ka kinnisvaraspetsialist, firma Virgo OÜ maakler Olga Vladimirova.

Eesti kinnisvaraturule on esmakordselt ilmunud unikaalsed hooneprojektid, kus kõik korterid on mõeldud üksnes üürileandmiseks. Suurenenud nõudlus üüripinna järele puudutab ennnekõike Tallinna ja on seotud majandusliku olukorraga riigis.

Арендные дома на улице Мануфактуури
© Sputnik / Вадим Анцупов
Uued üürikorterid Tallinnas

Sellisele kontseptsioonile vastavad näiteks kaks elamut Lumi Kodud, mis asuvad Põhja-Tallinna linnaosas. Pealtnäha on tegemist tavaliste uute kortermajadega, kuid sisuliselt, kinnitavad firma Lumi Capital esindajad, Eesti jaoks ainulaadse projektiga. Ei ole ju korterid neis majades müügiks (kummaski hoones on ühtekokku 127 ühe-, kahe- ja kolmetoalist korterit).

Lugege portaalist Sputnik Eesti: Üüritud eluase otsekui oma: pealinnas koguvad populaarsust üürikodud

Samal teemal

Nõudlus kinnisvara järele viis Eesti uue hinnarekordini
Kinnisvaraekspert: Eesti ehitusturg kukub ukrainlasteta käpuli
Eestlased on Soomes ühed suuremad kinnisvara ostjad
Ekspert: ukrainlased on Eesti jaoks suurem probleem, kui migrantide kvoodid
Soomes väheneb korterite ostmine, suureneb üürimine
Tagid:
majandus, Eesti, Tallinn, kinnisvara, üürikorter

Peamised teemad