01:05 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
16010

Hiina ja USA peavad kaubandussõda – kulla hind aga tõuseb. Alates eelmise aasta oktoobrist lisas väärismetall oma väärtusele 25%. Samal ajal reservvaluuta number üks – dollar – aina nõrgeneb.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Kõiges selles on süüdi kaubandussõjad, kirjutab kolumnist Kirill Bakejev.

Finantsinstrumendid võivad olla tõhusad ja ebaefektiivsed, riigid võivad muuta valitsusi ja monetaarpoliitikat. Ainult kuld jääb alati kullaks.

Mõnikord muutub see pisut odavamaks, mõnikord kasvab tema hind, kuid kulla roll paljude riikide peamise reservina on endiselt stabiilne, meenutab raadio Sputnik kolumnist Kirill Bakejev. 

Alates eelmise aasta oktoobrist on kulla hind tõusnud 25%. Hispaania ajalehe ABC andmetel aitasid hinda kasvatada EKP negatiivsed intressimäärad ning Hiina ja USA vaheline kaubandussõda. 

Seetõttu hakkas dollar reservvaluutana nõrgenema, mis suurendas veelgi keskpankade soovi varuda, kui mitte kõige tugevamat, siis vähemalt kõige väärtuslikumat metalli.

Ajalehe andmetel omandasid riiklikud kliendid 2019. aasta esimese kuue kuuga 374 tonni kulda. Siin on kasv võrreldav eelmise aasta sama perioodiga – 57%.

Ekspertide sõnul on selline mitmekesistamine väga mõistlik – kõiki mune ei tohiks ühes korvis hoida. Võimalik, et kulla väärtus kasvab veelgi. Septembri lõpus aegub Euroopa keskpankade vaheline leping.

Finantsinspektorid allkirjastasid selle 1999. aastal, et kooskõlastada oma tegevust kullavarude vallas. Kui aga leping lõpeb, pole enam midagi koordineerida, kõigil on vabadus osta nii palju kulda, kui nad vajalikuks peavad.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Lugege portaalist Sputnik Eesti sama teemal: Ainus kullakang ja seegi kõlbmatu: kuhu kadus Eesti Panga kuld

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Sic transit gloria mundi: valmistume dollari hääbumiseks
Tagid:
dollarist loobumine, reservvaluuta, Venemaa Keskpank, Euroopa Keskpank, keskpank, kuld

Peamised teemad