22:19 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
69 0 0

Ameerika Ühendriikide (USA) väljaastumine Maailma Kaubandusorganisatsioonist (WTO) mõjutaks habrast maailmamajandust küllaltki negatiivselt.

TALLINN, 14. august — Sputnik. Samas ei oleks mõju nii oluline, kui USA ja Hiina kaubandussõda — sellise hinnangu andis RIA Novostile Krediidireitingute Analüüsiagentuuri (AKRA) suveräänsete reitingute ja makromajandusanalüüsi töörühma vanemanalüütik Vassilissa Baranova. 

USA president Donald Trump teatas eile, et tema riik võib WTO-st välja astuda, "kui vaja". Tema sõnul aitavad selle organisatsiooni reeglid teistel riikidel vaid USA arvelt kasu lõigata.

Eriti nimetas ta Hiinat, kellega USA peab sisuliselt kaubandussõda. Trump nimetas isegi Hiina Rahvavabariigi vastuvõtmist WTO-sse "kohutavaks otsuseks".

"Kõnelused USA võimalikust väljaastumisest WTO-st algasid juba üsna ammu. Üldiselt avaldavad igasugused kaubandustõkked maailma majanduskasvule negatiivset mõju.

"Pealegi kui USA-l õnnestub sõlmida kahepoolsed kaubanduslepped teiste riikidega ja langetada tolle, on selle mõju maailmamajandusele ja järelikult ka Venemaa ekspordile veel väiksem," lisas ekspert.

Hiina katkestas USA põllumajandustoodete sisseostud
© Sputnik / Александр Демьянчук

Kaubanduskonflikt USA ja Hiina vahel teravnes järsult augusti esimestel päevadel, kui USA president Donald Trump teatas Ameerika poole kavatsusest kehtestada alates 1. septembrist 10-protsendine toll Hiina kaupadele maksumusega 300 miljardit dollarit aastas.

Tõsi küll, teisipäeval teatas USA kaubandusesindaja, et lükkab 15. detsembrini edasi uue 10-protsendilise tolli kehtestamise mõnedele Hiina kaupadele, sealhulgas nutitelefonidele ja sülearvutitele. Seejuures jättis kaubandusesindaja täpsustamata tollivabade toodete tarnemahu.

Loe lisaks:

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Trump allkirjastas määruse uutest Venemaa-vastasest sanktsioonidest
Hiina ei vaja kedagi, teda aga vajavad kõik
Poola on Venemaa kivisöest sõltuvusse sattunud

Peamised teemad