09:47 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Majandus
lühendatud link
49 0 0

Riigiasutuste teenused saab tulevikus kätte ühest kohast ning selleks rajatakse igasse maakonnakeskusse riigiteenuste keskus ehk riigimaja. Valitsus toetas neljapäevasel kabinetiistungil riigimajade ehitust täiendavalt 11 miljoni euroga.

TALLINN, 16. aug — Sputnik. Kokku on planeeritud 19 riigimaja ehitamiseks maakonnakeskustesse väljaspool Tallinnat ja Tartut 33,9 miljonit eurot aastani 2023, edastas Rahandusministeerium. Riigihalduse minister Jaak Aab rõhutab, et riigimajade projekt on osa riigireformi tegevustest.

"Riigiasutuste teenused saab tulevikus kätte ühest kohast ning selleks rajatakse igasse maakonnakeskusse riigiteenuste keskus ehk riigimaja. See lihtsustab nii kodaniku kui ettevõtja jaoks riigiteenuste kättesaadavust," ütles Aab.

"Kinnisvara investeeringute abil saab riik toetada optimaalset pinnakasutust, pakkuda teenuseid paindlikumalt arvestades piirkonna vajadusi ning säästa majandamis- ja halduskuludes," lisas ta.

Riigimajade loomisel lähtutakse põhimõttest, et sarnase valdkonna teenused paikneksid võimalikult lähestikku sotsiaal-, põllumajandus- ja keskkonnavaldkonnas. Näiteks saab põllumees vajadusel suhelda nii Põllumajandusameti, Põllumajanduse ja Registrite Informatsiooni Ameti kui ka Keskkonnaametiga. Tulevikus kaasatakse võimalusel riigimajja ka kohalike omavalitsuste sarnased teenused.

Viljandi riigimajas, aadressil Vabaduse plats 2 alustasid tööd Sotsiaalkindlustusamet(SKA), Statistikaamet, Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna Viljandi talitus, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus ja Riigi Tugiteenuste Keskus. Kokku oli töökohti planeeritud 92 inimesele sealhulgas 6 kaugtöökohta.

"Viljandi riigimaja avamine on esimene, oluline samm riigimajade programmis. Loome kaasaegse teenindus- ja töökeskkonna, et oleks kiirem ja mugavam riigiga asju ajada," ütles Riigihalduse minister Janek Mäggi. "Selleks on plaanis igasse maakonnakeskusse rajada riigiteenuste keskus ehk riigimaja."

Riigimajade loomisel lähtutakse põhimõttest, et sarnase valdkonna teenused paikneksid võimalikult lähestikku sotsiaal-, põllumajandus- ja keskkonnavaldkonnas. Näiteks saab põllumees vajadusel suhelda nii Põllumajandusameti, Põllumajanduse ja Registrite Informatsiooni Ameti kui ka Keskkonnaametiga.

2017. aastal alustatud riigimajade kontseptsiooni kiitis valitsus heaks 2018. aasta märtsis. Rahandusministeerium koostöös Riigi Kinnisvara ASi ja teiste ministeeriumite, asutuste ja kohalike omavalitsustega viib ellu riigimajade projekti üle Eesti. Planeeritud on investeeringud erinevatesse hoonesse 14 linnas. Riigimajade kontseptsioon toetab riigireformi eesmärkide elluviimist.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Sarapuu: riigireformiga lisandub üle Eesti tuhat töökohta
Riigireformi koordinatsioonikogu andis ülevaate riigireformi tegevustest
Ratas: valitsus liigub riigireformiga kindlalt edasi
Riigireform: Eestis vähendatakse riigiasutuste ja ametkondade arvukust
Tagid:
majandus, rahastus, teenus, Eesti, riigimaja

Peamised teemad