15:50 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
15010

Vähendanud oma investeeringuid Ameerika võlakirjadesse, langes Venemaa automaatselt välja USA 33 suurima võlausaldaja hulgast.

TALLINN, 16. august — Sputnik. USA rahandusministeerium on avaldanud värsked andmed, mille kohaselt on Moskva vähendanud oma investeeringuid USA riigivõlakirjadesse ligi miljardi dollari võrra.

Pärast Hiroshimat said jaapanlased USA peasponsoriteks

2019. aasta juuni seisuga on Venemaa paigutanud Ameerika võlakirjadesse 10,8 miljardit dollarit, seega jätkub mitu aastat tagasi alanud vähenemistendents. Sellest 5,296 miljardit on paigutatud pikaajalistesse ja 5,552 miljardit lühiajalistesse võlakirjadesse.

Nulli: Venemaa vabanes USA võlakirjadest, illustreeriv foto
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Võrdluseks: 2019. aasta maikuus oli Venemaa osa USA riigivõlast 12 miljardi dollari suurune. Venemaa investeeringud USA riigivõlakirjadesse olid kõige suuremad 2010. aasta oktoobris — 176,3 miljardit dollarit.

Kogu 2019. aasta jooksul on Venemaa oluliselt vähendanud investeeringuid Ameerika väärtpaberitesse ja langenud välja tema 33 suurima võlausaldaja hulgast. Ameerika riigivõlakirjade hoidjate nimekirja tipus on 2019. aasta juuni andmetel Jaapan, talle järgnevad Hiina ja Ühendkuningriik.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Washingtoni ebasõbralik poliitika Moskva suhtes ei ole jätnud mõju avaldamata Ühendriikide endi rahanduslikule heaolule. Venemaa investeeringute vähendamine Ameerika väärtpaberitesse on saanud vastuseks nendele Washingtoni sanktsioonidele Venemaa riigivõla suhtes, mis on kehtestatud selleks, et Vene raha ei töötaks Ameerika majanduse huvides.

Флаги России и США
© Sputnik / Michael Klimentyev
Venemaa ja USA lipp

Aastatepikkune praktika, et välisriigid teevad sunniviisiliselt vabatahtlikke investeeringuid USA riigivõlga tagavatesse Ameerika väärtpaberitesse, toetab Ameerika maailmakorra (Pax Americana) püsimist.

Loe lisaks: 

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu
Trump: viime USA maailmakaubandusorganisatsioonist välja
Politoloog: Venemaa ja USA vahelised suhted võivad paraneda
Tagid:
investeering, majandus, võlakirjad, Venemaa, USA

Peamised teemad