12:27 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Majandus
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
123 0 0

Kolme suvekuuga teenivad mõned Tallinna velorikšad nii palju raha, et sellest jätkub muretuks eluks järgmise hooajani. Kuid skeemid, mida kasutavad eriti ettevõtlikud velotaksojuhid, on vastuolus seadustega.

TALLINN, 18. august — Sputnik. Sissetulek viis-kuus tuhat eurot on tavaline asi mõnedele Tallinna velorikšadele, kes söandavad oma tegevuses kasutada seadusevastaseid skeeme. Selle äri varjuküljest rääkisid Tallinna munitsipaalpolitsei (Mupo) töötajad. 

Велотакси в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Velotakso Tallinnas

Mupo ning Politsei- ja Piirivalveameti ühisreidi tulemusel jõudsid Tallinna korrakaitsjad kurvastamapanevale järeldusele: vaatamata pealinna velotaksode tegevuse pidevale järelevalvele jätkavad nad seaduse rikkumist.

Kõige rohkem tekitas korrakaitsjates pahameelt aga see, kuidas Tallinna veloritaksod petavad kliente. Hinnakirja, mis seaduse järgi peab asuma nähtaval kohal, peidavad lohakad velotaksojuhid istme alla ja lepivad kliendiga sõidu hinnas kokku suuliselt.

Tallinna velorikšadele saab rikkumise eest määrata suuri trahve >>

Sellistel velorikšadel on sõidu hind "vaikimisi" 50 eurot reisija kohta. Heausklikud turistid maksavad enamasti küsitud summa ja pöörduvad alles pärast politseisse, aga siis ei saa õiguskaitseorganid neid enam kuidagi aidata.

Selline ebaseaduslik skeem tagab mõnedele eriti ettevõtlikele velorikšadele sissetuleku, mis nende endi sõnul on viis-kuus tuhat eurot kuus. Mõned vahele jäänud velotaksopetised on tunnistanud, et teenivad kolme suvekuuga nii palju raha, et saavad sellega end tööga vaevamata muretult elada järgmise hooajani.

Korra loomine kaosest: Tallinn võttis velotaksod tõsiselt käsile >>

Mupost teatati, et seadust ei riku kaugeltki kõik pealinna velorikšad kuid nende seaduserikkujatest kolleegid rikuvad ära kogu selle Tallinna külaliste hulgas populaarse teenuse maine.

Tallinna velorikšadele kehtestatud eeskiri

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, tohib velotaksona kasutada kolmerattalist jalgratast, mille maksimaalne laius on 1,25 meetrit ja elektrilise abimootori maksimaalne võimsus 0,25 kilovatti. Lisaks juhi kohale tohib velotaksos olla kuni kaks istekohta reisijatele, sõidukil peavad olema turvavööd, signaalkell, suunatuled, helkurid ja töökorras pidurid. 

Велотакси в Таллинне
© Sputnik / Вадим Анцупов
Velotakso Tallinnas

Juht peab kandma nähtaval kohal rinnas teenindajakaarti, kandma puhast ja korrektset riietust, käituma klientidega viisakalt, enne sõitu teatama kliendile teekonna eeldatava maksumuse ja sõidu lõpus andma talle teenuse eest tasumist tõendava kviitungi. Velorikša peab täitma ka liikluseeskirja: juhtima sõidukit kainena ja mitte sõitma kõnniteedel.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Mupo annetas oma sünnipäeval tänumedaleid nii omadele kui ka väliskülalistele
Mupo hakkab taksondusega tegelema
Havanna – sammaste, sigarite ja uunikum-autode linn
Tagid:
eeskiri, õigusrikkumised, velotakso, turism, Tallinn

Peamised teemad