23:12 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Majandus
lühendatud link
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)
295 0 0

Läände tööle siirdunud kohalike elanike töökohad täidetakse ukrainlastega, nii et varem või hiljem võib ukraina keelest saada Eestis teine riigikeel, ironiseerib politoloog Dmõtro Zaborin.

TALLINN, 19. august — Sputnik. Tuntud ukraina politoloog, Rakenduspolitoloogia Keskuse direktor Dmõtro Zaborin võrdles Eestisse tööle sõitvaid kaasmaalasi Tadžikistani kodanikega, kes tema sõnul teevad ära enamiku raskest ja mustast tööst Venemaal. 

Дмитрий Заборин
© Фото : из личного архива Дмитрия Заборина
Dmõtro Zaborin

Sellest teatas ta oma Facebooki-lehel, tuletades meelde, et Ukrainast Eestisse sõitvates liinibussides istuvad peamiselt Ukraina ehitajad ja lihttöölised. 

Kohaliku tööturu olukorrast rääkides tunnistas Zaborin, et ukrainlased asendavad Eestis omakorda kohalikke "põhirahvusest" noori, kes on lahkunud tööle Soome, Rootsi ja teistesse Euroliidu riikidesse.

"Nii et hea tahtmise korral saab Eesti hõivata seestpoolt ja teha ukraina keelest lausa teise riigikeele. Eriti veel, kui serveerida seda kõike agressori vastu peetava ühise võitluse kastmes: seal on sellised jutud paljudele magusamad kui margarõn (margariin — toim)," lisas ta irooniliselt.

Ekspert: ukrainlased on Eesti jaoks suurem probleem, kui migrantide kvoodid >>

Sputnik Eesti on juba teatanud, et märkimisväärne osa Leedu, Läti ja Eesti töövõimelisest elanikkonnast on tasuvama töö otsinguil siirdunud Lääne-Euroopasse ja kolme Balti riiki on tabanud terav töökäte puudus.

Aafrika ja Lähis-Ida põgenikud ei kipu Baltimaadesse, kus elukvaliteet ja sotsiaaltagatised jäävad läänele alla. Hoopis teine asi on aga sarnase mentaliteediga ukrainlased. Kuid Ukraina võõrtöölised saavad sageli petta ja neid müüakse vahel lausa tööorjadeks.

Paljud Ukraina hooajatöölised suunduvad välismaale viisavabalt, nimetades end turistideks. Neid võidakse igal ajal trahvida ja riigist välja saata — õiguskaitseorganite töötajad teevad sageli ootamatuid kontrollreide ettevõtetesse ja ehitusplatsidele ning selgitavad välja ametliku tööloata isikud.

Teema:
Ukraina lahkub SRÜ-st. Mis hinnaga? (16)

Samal teemal

Ukraina eksperiment peab tõestama riigi olemasolu või puudumist
Ukraina õpilased ja remondisari: abilinnapea rääkis Tallinna koolide tulevikust
Pikk tee, tühi töö: Baltimaad on muutunud NLi vaateaknast ELi tagahooviks
Tööjõu väljavool Ukrainast: kodus on hea, aga külas veel parem
Tagid:
riigikeel, tööjõupuudus, tööjõud, Ukraina, Eesti

Peamised teemad