17:18 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Majandus
lühendatud link
NATO idarindel (273)
237 0 0

Ameerika väljaanne The National Interest tuletas meelde, et kantav kuulipilduja on jalaväeüksuste üks olulisemaid relvi ning hindas maailma viit parimat kuulipildujat. Parimaks tunnistati Kalašnikovi kuulipilduja PKM.

TALLINN, 25. august — Sputnik. USA sõjalis-poliitiline väljaanne The National Interest (NI) kiitis Vene Kalašnikovi kuulipildujat PKM, nimetades seda oma klassi maailma parimaks kuulipildujate.

Väljaande eksperdid märgivad, et kuulipilduja PKM on maailma üks levinumaid kuulipildujaid – selle masstootmist alustati Nõukogude Liidus juba 1961. aastal. Seetõttu on ta peaaegu kõigi endiste NSV Liidu liiduvabariikide ja arengumaade armeede arsenalides. Relva üheks eeliseks on tema suhteline kergus - põhiversioonis 7,5 kilogrammist 9 kilogrammini. 

"PKM on üks kergemaid kuulipildujaid maailmas, säilitades samal ajal suurepärase kulumiskindluse, tagasilöögi näitajad ja töökindluse. PKM on üks ohtlikumaid käsirelva liike, millega USA üksused on välismaal kokku puutunud, see mudel on populaarne Läänele orienteeritud eraturvafirmades," kirjutab väljaanne.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et USA erioperatsioonide väejuhatus kavatseb alustada Vene relvade tootmist. NI andmetel on Pentagon juba pakkunud toetusi ettevõtetele, kes suudaksid "välja selgitada ja parandada Venemaa Kalašnikovi kuulipilduja ja suurekaliibrilise kuulipilduja Utjos NSV tehnoloogiat ning toota nende koopiaid."

Milleks ameeriklastele vene kuulipildujad
© Sputnik / Игорь Агеенко

Samal ajal nõuavad USA sõjaväelased, et tulevased potentsiaalsed relvatootjad hangiksid ise selleks vajalikud joonised, detailid ja materjalid, kuna mingit abi nad selles osutada ei saa.

Kalašnikovi pressiteenistusest teatati väljaandele RIA Novosti, et USA soov toota Kalašnikovi kuulipildujaid tõestab Venemaa relvade usaldusväärsust. Riigiettevõtte Rostec omakorda kritiseeris teravalt ameeriklaste plaane hakata tootma raskekuulipildujat Utjoss ilma Rosoboronexportiga kooskõlastamata ja nimetas seda "Venemaa toodete ebaseaduslikuks kopeerimiseks" ja "varguseks".

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

KGB õppused: hääletu püstol ja kollimaatorsihikud
Venemaa merejalaväel on uued käsitulirelvad
Vene armee võib 5,45 mm kaliibriga padruneist loobuda
Venemaa püstoleid luuakse vaid julmade ja veriste sõdade pidamiseks
Perspektiivne relv: uus "Udav" annab Makarovi püstolile silmad ette
Tagid:
Rosoboroneksport, kuulipilduja, Kalašnikov, National Interest, USA

Peamised teemad