23:19 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Majandus
lühendatud link
Tuumaelektrijaam (34)
130 0 0

Leedu Vabariigi endine Ülemnõukogu esimees ja konservatiivse erakonna Isamaaliit – Leedu Kristlikud Demokraadid esimees Vytautas Landsbergis väitis, et Leedut ähvardab Valgevenes rajatava tuumaelektrijaama tõttu "hukkumine tuumaplahvatuses".

TALLINN, 26. august — Sputnik. Landsbergise sõnul Valgevene ja Venemaa, kelle kaasabil

Astravetsi tuumajaama ehitatakse, "elektrijaama ohutusest ei hooli", vahendab RIA Novosti Sputnik Lietuvat.

"Venemaal ja Valgevenes ei ole eelnevalt välja kuulutatud mingeid tärmineid ohutusnormidele vastavuse ega nende järgimise osas, teatatud on vaid kütuse laadimise ja käitise tehnilise käikuandmise kuupäevad. Nende puhul pole ohutus sugugi kõige tähtsam asi... <…> Vastumeetmeks on esialgu rahumeelne majanduskaitse, Leedu keeldumine omaenese huku rahastamisest," väitis Landsbergis.

Ta lisas, et rajatise käikuminek kujuneb tema riigile hukatuslikuks, elektrijaama "elujõu" aga määrab ära "Läti transiidiäri ahnus".

"Nii ähvardav tuumakatastroof, demograafiline katastroof kui ka kliimasoojenemisest johtuv katastroof võib aga kõik ootamatus suunas pea peale pöörata," lausus poliitik.

Leedu on vastuväiteid BelAESi suhtes esitanud samahästi kui sellest hetkest peale, mil Minsk otsustas selle jaama ehitada.

Vabariigi parlament on sedastanud, et elektrijaam kätkeb endas ohtu Leedu riiklikule julgeolekule. Valgevene aga garanteerib, et tuumajaam vastab kõrgeimatele ohutusstandarditele.

Loe lisaks:

Teema:
Tuumaelektrijaam (34)

Samal teemal

Eestlased jäid hiljaks: Valgevene AEJ palkas energeetikuid Venemaalt, Ukrainast ja Leedust
Eesti tuumajaam: poliitikud ja energiasõltumatuse küsimus
Tagid:
energiaturg, russofoobia, elektrienergia, tuumajaam, Valgevene, Leedu

Peamised teemad