23:52 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Majandus
lühendatud link
67 0 0

USA president Donald Trump on rahvusliku julgeoleku ametnikega korduvalt arutanud, et tuleks uurida võimalust kasutada võitluseks orkaanidega tuumapomme, mispeale sellest kuulda saanud ametnikud on üllatunud,

TALLINN, 26. august — Sputnik. "Nad (orkaanid) hakkavad kujunema Aafrika rannikul ning kui need Atlandi ookeani kohal edasi liiguvad, viskame tormisilma pommi ning see hävitab orkaani. Miks me seda teha ei või?" vahendab väljaanne Axios allikatele viidates Trumpi pakkumist.

Valge Maja ei ole väljaande teadaannet seni kommenteerinud.

Axios teatab, et president pakkus selle mõtte välja ka vestluses ühe kõrge valitsusametnikuga.

Allikas teatas väljaandele, et Trump kõneles juba 2017. aastal orkaanide pommitamisest, kuid siis ilma sõnaosata "tuuma". See on kirjas USA riikliku julgeolekunõukogu ülestähenduses.

Üks kõrgem riigiametnik on Trumpi seisukohta kaitsnud ja öelnud, et sel puhul pole põhjust häirekella lüüa, kuna presidendi eesmärgiks on "vältida laastava orkaani jõudmist siinsele mandrile".

Ta lisas, et tema eesmärk "pole paha".

Väljaanne lisab ka, et juba Eisenhoweri valitsusajal 1950. aastail mõeldi sellele, et vastukaaluks konvenktsioonivooludele võiks orkaani südamiku kohal lõhata tuumapommi. Toona arendas seda ideed üks valitsusametnikust teadlane.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Läänerannikul hakkas tõusma torm, millest kujunes hiljem orkaan
Tagid:
tuumapomm, tormituul, Atlandi ookean, Donald Trump, USA

Peamised teemad