19:58 15. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1096
  • RUB71.2243
Torude paigalduslaev Pioneering Spirit teel gaasijuhtme Nord Stream 2 paigaldamisele

Ekspert: praegu on tähtis valmis ehitada vähemalt üks Nord Stream 2 haru

© Foto: Nord Stream 2 / Wolfram Scheible
Majandus
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (128)
3210

Venemaa riikliku energiajulgeolekufondi juhtivanalüütik Igor Juškov selgitas miks on Gazpromile oluline uueks aastaks käivitada vähemalt üks Nord Stream-2 haru.

TALLINN, 27. august — Sputnik. Gaasijuhe Nord Stream 2 ehitajad jõudsid Läänemere vetes veel ühe olulise verstapostini ning jõudsid ehitusega viimasesse veerandisse. Projekti operaatori Nord Stream 2 AG pressiteenistuse teatel oli 26. augustiks Saksamaa, Rootsi, Venemaa ja Soome vetesse paigaldatud 1885 kilomeetrit gaasitorusid, mis moodustab 75% projekti kogupikkusest.

Gaasijuhe on peaaegu valmis, jäänud on vaid üks Taani vetes olev lõik, kuid taanlased venitavad ehitusloa andmisega oma vetesse gaasijuhtme torude paigaldamiseks. Venemaa riikliku energiajulgeolekufondi juhtivanalüütik Igor Juškovi sõnul tehakse seda selleks, et Gazprom ei jõuaks gaasijuhtmega uueks aastaks valmis. 

Юшков Игорь Валерьевич – ведущий аналитик фонда национальной энергетической безопасности
© Foto : из личного архива
Igor Juškovi

Miks see nii oluline on? Kuna Ukraina Naftogaz ei kavatse ilmselgelt uut transiidilepingut allkirjastada, on Gazpromile kõik Ukrainast ümbersõidumarsruudid väga olulised, et täita kõik oma kohustused Euroopa tarbijate ees, selgitas ekspert. 

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Nord Stream 2 näeb ette kahe Venemaa rannikult läbi Läänemere kuni Saksamaani viiva gaasijuhtme haru läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit aastas paigaldamise.

Nord Stream 2 ehitamist Euroopas toetavad Saksamaa ja mitmed teised Lääne-Euroopa riigid. USA, Balti riigid, Poola ja Ukraina on selle ehitamise vastu. Moskva on korduvalt kinnitanud, et Nord Stream 2 on puhtmajanduslik projekt, mitte geopoliitika instrument, nagu väidab Washington.

Eksperdi seisukohta vene keeles saate kuulata siit: 

Lugege lisaks:

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (128)

Samal teemal

Nord Stream 2 lõpliku saatuse otsustavad torude paigaldajad
Euroopa Parlament kutsus üles Nord Stream 2 peatama
USA senaatorid koostasid Nord Stream 2 vastaste sanktsioonide eelnõu
Merkel hindas Euroopa Komisjoni võimalusi Nord Stream 2 peatada
Tagid:
Naftogaz, gaasijuhe, Taani, Nord Stream 2 AG, Nord Stream 2

Peamised teemad