15:47 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Majandus
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
135 0 0

Vene majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš usub, et nn karm Brexit ähvardab tõsise tüliga Euroopa Liidu ja Suurbritannia vahel, mis annab Baltimaade majandusele ja elanikele valusa hoobi.

TALLINN, 27. august — Sputnik.  Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust annab Nossovitši sõnul igal juhul Baltimaadele valusa hoobi, kuna Euroopa Liidu eelarve kahaneb märgatavalt.

„Eksperthinnangute kohaselt kahaneb Europa Liidu eelarve ühe kuuendiku võrra.

Vastavalt siis kärbitakse samavõrd EL-i struktuurifondidegi rahastust, kust laekub raha ka Läti, Leedu ja Eesti tarbeks,” selgitas majandusteadlane intervjuus Sputnik Eestile.

Aga mitte üksnes see ei pruugi Balti vabariikide elanikele muret teha.

„Nüüd on kerkinud oht Suurbritannias elavate EL-i kodanike kohale ja see puudutab otseselt Baltimaid, kuna suurim Eestist, Lätist ja Leedust emigreerunute vool on siirdunud nimelt Briti saartele,” nentis ekspert.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teeb Suurbritannia valitsus praegu agarasti ettevalmistusi Euroopa Liidust leppeta ehk nn karmiks lahkumiseks, mis peab aset leidma 2019. aasta 31. oktoobriks.

Euroliidu eelarvet võivad seevastu ees oodata väga suured kärped. Ekspertide ennustuste kohaselt kompenseerib seda maailmajao finantskeskuse siirdumine Londoni Cityst mandrile.

Eesti majandus võib nn karmi Brexiti korral kaotada ligi 200 miljonit eurot, 2700 eestimaalast võib oma töökoha kaotada.

Lugege lisaks:

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Londonis kuulutati välja Euroopa Liidust lahkumise viimane võimalik kuupäev
Suurbritannia pööras Euroopa Liidule selja
Euroopa Komisjon kutsus üles valmistuma kõvaks Brexitiks
Tagid:
Eesti, Baltimaad, Euroopa Liit, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad