02:51 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
65 0 0

Kontrollisüsteem e-Gates on end maailma rahvusvahelistes lennujaamades edukalt õigustanud, võimaldades reisijatel passikontrolli märgatavalt kiiremini läbida.

TALLINN, 27. august — Sputnik. Eesti siseministeerium, kelle haldusalasse kuulub Politsei- ja Piirivalveamet, kuulutas välja riigihankemenetluse automatiseeritud piirikontrollisüsteemide (eGates: Automated Border Control) rentimiseks, paigaldamiseks ja hooldamiseks.

Automatiseeritud iseteenindusvärava läbimiseks peab kas välismaalasel või kohalikul elanikul olema vastava kiibiga uut tüüpi biomeetriline pass.

Автоматизированная система пограничного контроля eGates в аэропорту Хитроу
© CC BY 2.0 / Heathrow Airport
Autmaatne piirikontrollisüsteem eGates Heathrow" lennujaamas.

Nõnda näeb see välja Ash-Shāriqah'i lennujaamas (Araabia Ühendemiraadid).

Selliste süsteemide tootjafirma Gemalto kinnitab, et tänu eGatesile kulub ühe väravast läbiastuja kontrollimiseks kõige enam 20 sekundit.

Nagu Sputnik Eesti teatas, on Eestis vastu võetud Venemaaga külgneva idapiiri tugevdamise riiklik tegevuskava. See seisneb põhiliselt piiririba renoveerimises, kontrolli- ja seiresüsteemide, piirivalvurite teenistuspunktide ja piiritaristu ajakohastamises.

Riigikontroll on tuvastanud idapiiri renoveerimise eelarve märkimisväärse ületamise. Uus siseminister Mart Helme on juba teatanud, et „uus piir” on liialt kulukas ja selle maksumust tuleb vähendada.

Loe lisaks:

Samal teemal

Eestist Venemaale ujunud prantslase saatus on otsustatud
Piirivalvurid pidasid kinni piiriposti juures pilti teinud turistid
PPA kuulutas välja kagupiiri ehitushanke
Tagid:
elektrooniline, piirivalvur, piiripunkt, piirivalve, riigipiir, Eesti

Peamised teemad