23:52 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
76 0 0

Capital Service LLC esitas Chicago kohtule hagiavalduse korporatsiooni Boeing vastu nõudega tühistada 35 Boeing 737 MAX lennuki ostuleping.

TALLINN, 27. august — Sputnik.  Tegemist on esimese sedalaadi hagiga pärast kaht lennuõnnetust ja vigade tuvastamist 737 MAX pardaseadmete töös.

Ettevõtte hinnangul juhtusid need õnnetused Boeingu hooletu tegutsemise ja vigaste lahenduste tõttu mitte ainult lennuki väljatöötamisel, vaid ka „tänu” olulise teabe mahasalgamisele USA lennuametite poolt, kirjutab RIA Novosti osundusega Financial Timesile.

Hagiavaldus esitati esmaspäeval Chicagos Cooki maakonna ringkonnakohtule.

„Ettevõte väidab, et ta on tellimuse tagamiseks kandnud Boeingu deposiitarvele 35 miljonit dollarit ja nõuab selle summa tagastamist koos protsentidega saamata jäänud kasumi näol 75 miljoni dollari ulatuses, ühtekokku seega kahjutasuna 115 miljonit dollarit,” öeldakse kirjutises.

Ettevõtte Avia Capital Service advokaat Steven Marks õigusfirmast Podhurst Orseck teatas Financial Timesile, et „Boeing pakkus küll hüvitist, kuid ebapiisaval määral”. Ta teatas ka, et teisedki Boeingu kliendid on võtnud temaga ühendust samalaadsete hagiavalduse esitamise võimaluste asjus.

USA-s ja paljudes teistes riikides said 737 Max lennud seejärel peatatud, kui kaks seda tüüpi reisilennukit alla kukkusid.

Tänavu märtsis kukkus Etioopias Bishoftu (Debre Zeyiti) linna lähistel alla lennufirma Ethiopian Airlines Boeing 737. 2018. aasta novembris kukkus alla Indoneesia Lion Airi sama tüüpi lennuk.

Õnnetusjuhtumite põhjuste uurimisel tuvastati võimalikud vead manööverdussüsteemi (õhkutõusu ja maandumise reguleerimisseadmete) toimimises. Boeing tegeleb nende puuduste kõrvaldamisega ja on uuendanud pilootide koolituskava.

Loe lisaks:

Samal teemal

Boeing jättis Etioopia lennukatastroofi tõttu ära uue lennuki esitluse
Tagid:
kohus, lennukatastroof, kvaliteet, reisilennuk, Venemaa, USA, Boeing 737

Peamised teemad