17:07 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Majandus
lühendatud link
9910

Rahvusvahelises lennundus- ja kosmosesalongis pandi välja Vene-Hiina laiakerelise, suure mahutavusega reisilennuki CR929 makett.

TALLINN, 28. august — Sputnik. Loodava lennuki Venemaa-poolne peakonstruktor Maksim Litvinov teatas lennundussalongi kuluaarides ajakirjanikele, et kolmapäeval tutvustakse MAKS-2019 raames Venemaa ja välismaa lennufirmadele Vene-Hiina reisilennukit CR929. vahendab RIA Novosti.

"Homme leiab aset nõupidamine mitme erineva, nii Venemaa (sealhulgas Aerofloti ja AZUR Airi) kui Hiina lennufirmadega, kohal on ka Serbia ettevõte," lausus Litvinov.

Venemaa ja Hiina kavatsevad CR929 ehitusplaanid ellu viia 2025.–2027. aastaks.

Osapoolte kavatsuse kohaselt pakub loomisel olev reisilennuk mahutavusega 250–300 reisijat konkurentsi maailma juhtivatele lennukitootjatele – Euroopa Airbusile ja Ameerika Ühendriikide Boeingule, hõivates siis olulise turuosa mitte ainult Venemaal ja Hiinas, vaid ka teistes riikides.

Projekti haldab (Venemaa firmade lennukitootja – toim.) UAC ja (hiinlaste – toim.) COMAS ühisettevõte CRAIC.

Projekti rahastuseks kulutab Venemaa ligikaudu 600 miljardit rubla, mida on Litvinovi sõnul rohkem kui kõigi teiste lennukiehitusprogrammide peale tervikuna.

Meediaagentuur Rossija Segodnja on 27. augustist 1. septembrini Žukovskis toimuval esitlusel lennundussalongi MAKS-2019 ametlikuks meediapartneriks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Hollandi ajakirjanik paljastas Läänele ebamugavad üksikasjad MH17 juhtumis
Tagid:
Ühinenud Lennukitööstuskontsern, lennukimootorid, reisilennuk, Hiina, Venemaa

Peamised teemad