04:56 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Majandus
lühendatud link
69 0 0

Kurikuulsast "Vene ohust" on saanud veel üks, nagu rääkis Ostap Bender, suhteliselt aus viis rahvalt raha ära võtta. Igatahes just nimelt sellepärast võivad Rootsi võimud kehtestada pankadele uue maksu.

TALLINN, 2. september — Sputnik. Rootsi valitsus, kes on mures pingete kasvu pärast Läänemere regioonis, kavatseb kehtestada pankadele täiendava maksu, et alates 2022. aastast oma kaitse-eelarvet suurendada. 

Swedbank Eesti juhatuses toimusid muutused
© Sputnik / Вадим Анцупов

Uus maks pankadele võidakse kehtestada "Venemaa sõjalise kohaloleku suurendamise tõttu Läänemerel", kirjutab Bloomberg.

Rahandusminister Magdalena Andersson arvab, et 2022. aastaks võib see maks tuua riigieelarvesse ligi 508 miljonit dollarit.

Tema arvates võib kriisi ajal pankadel vaja minna riigi abi, seetõttu tuleb neil praegu maksta rohkem makse.

Minister ei täpsustanud, kuidas maks välja töötatakse, kuid lubas anda hiljem üksikasjalikumat teavet.

Avaldus uue maksu kehtestamise kohta tehti selliste teadaannete taustal, et valitsus kavatseb tõsta kaitsekulutused 2025. aastaks 1 protsendilt 1,5 protsendile SKTst.

Seda sammu seostab Bloomberg "Venemaa sõjalise kohaloleku suurendamisega Läänemerel".

Rootsi ei ole NATO liige, kuid võtab regulaarselt osa konsultatsioonidest alliansi riikidega Läänemere regiooni julgeoleku küsimustes. Võimalik, et just nimelt mõnede NATO riikide Venemaa-vastane hüsteeria on avaldanud mõju selle Skandinaavia riigi juhtkonna otsust suurendada kaitsekulutusi.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, ähvardasid tänavu juunis USA presidendi Donald Trumpi administratsiooni esindajad jätta Euroliidu riigid kaitseta, kui need ei ava Ameerika firmadele juurdepääsu oma sõjalistele tellimustele. Eeldatakse, et Euroopa peab end kaitsma "agressiivse Venemaa" eest.

Sellel tasandil tuleb vaadelda ka president Trumpi korduvaid üleskutseid NATO liitlastele sõjaliste kulutuste suurendamiseks.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Mitteresidentidega seotud riskid on pankades vähenenud
Finantsinspektsioon alustas Swedbanki kontrollimist
Tagid:
maksud, SEB, Swedbank, Eesti, Rootsi valitsus, Rootsi

Peamised teemad