13:49 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
66 0 0

Regulaatori veebilehel esitatud teabest tuleneb, et jüaani vahetuskurss dollari suhtes nõrgeneb jätkuvalt, olles uuesti jõudnud madalaimale tasemele alates 2008. aasta märtsist.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Hiina Keskpank langetas rahvusvaluuta kurssi esmaspäeval veel nelja punkti võrra – tasemeni 7,0883 jüaani dollari eest, vahendab RIA Novosti.

Hiina katkestas USA põllumajandustoodete sisseostud
© Sputnik / Александр Демьянчук

Jüaani samal tasemel vahetuskurss fikseeriti 2008. aasta 13. märtsil, mil ühe dollari väärtus ulatus 7,0882 jüaanini.

Augusti algul kehtestas Hiina riigipank esmakordselt pärast ülemaailmset rahanduskriisi jüaani keskmise vahetusvääringu rajajoonele ülr 7 jüaani dollari kohta – tasemele 7,0039 jüaani ühe dollari eest.

Sellest ajast peale on Hiina valuuta pidevalt üha nõrgenenud.

Uued vastastikused tollitariifid jõustusid möödunud pühapäeval.

USA on varem süüdistanud Hiinat valuutakursiga manipuleerimises ja teatanud kavatsusest töötada IMF-iga selles nimel, et kõrvaldada Hiina poolt rahvusvaluuta nõrgenemisest saadud "ebaõiglane eelisseis".

Hiina Keskpank on omakorda teatanud, et ei kavatse kasutada jüaani kurssi vastukäiguna USA-ga peetavale kaubandussõjale.

USA otsust tunnistada Hiina valuutaga manipuleerivaks riigiks nimetas Hiina regulaator mõtlematuks sammuks ja hoiatas, et see toob kaasa vapustusi rahvusvahelistel finantsturgudel ja saab takistuseks maailmamajanduse taastumisele.

Lugege lisaks:

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Apple valmistub Hiinast jalga laskma
Hiina ei vaja kedagi, teda aga vajavad kõik
Tagid:
IMF, kaubandussõda, jüaan, USA, Hiina

Peamised teemad