13:44 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Majandus
lühendatud link
Ida majandusfoorum 2019 (9)
5320

Jaapani ja Venemaa majanduskoostöö kogub hoogu, selgus viiendal Ida majandusfoorumil. Kavandatud kahesajast koostööprojektist on käivitatud juba enam kui pooled.

TALLINN, 4. september — Sputnik. Jaapani majandus-, kaubandus- ja tööstusminister Hiroshige Sekō ütles enne Vladivostokis algavat viiendat Ida majandusfoorumit RIA Novostile antud intervjuus, et Jaapanil on üle kahesaja koostööprojekti Venemaaga ning üle poole neist on juba teostusjärgus. 

Tema sõnul otsustai juunis Jaapani ettevõtete osalemine projektis Arctic LNG-2 ja otsustati rajada Habarovskisse Jaapani-Vene Ennetava Meditsiini Keskus. Lisaks viib Jaapani valitsus ellu pilootprojekti kaubavedudeks Euroopasse Transsiberi raudteed pidi.

"Loodame, et seesugused algatused aitavad kaasa Venemaa majanduse arengule ja kodanike heaolu tõusule ning kahe riigi vahelise kaubavahetuse laienemisele," märkis Sekō.

2016. aasta septembris määrati ta ministriks, kes vastutab majanduskoostöö eest Venemaaga. Sellest ajast on ta käinud Venemaal kaksteist korda ja pidanud nii rahvusvahelistel foorumidel kui ka kahepoolseid läbirääkimisi paljude Venemaa ametiisikutega, eelkõige majandusarengu ministri Maksim Oreškiniga. 

Selle kava kuulutas 2016. aastal Vladivostokis toimunud teisel Ida majandusfoorumil välja Jaapani peaminister Shinzō Abe, tehes Venemaa presidendile Vladimir Putinile ettepaneku selle elluviimise tagamiseks igal aastal sellel foorumil kohtuda.

Ida majandusfoorum toimub Vladivostokis 4.–6. septembrini. Meediaagentuur Rossija Segodnja on viienda Ida majandusfoorumi peamiseks teabepartneriks.

Lugege lisaks:

Teema:
Ida majandusfoorum 2019 (9)

Samal teemal

Jaapan kaotas ööpäevaga rohkem kui ainult Kuriilid
Jaapani kaitseminister külastas esmakordselt Eestit
Jaapani peaminister teatas "uuest ajastust" suhetes Venemaaga
Jaapani ajaleht: Kuriilid on Ameerika rakettide paigaldamiseks ideaalsed
Tagid:
Vladivostok, Ida majandusfoorum, majanduskoostöö, Venemaa, Jaapan

Peamised teemad