20:02 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Majandus
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
10801

Mis saab Baltimaadest pärit töötajatest "kõva" Brexiti korral, sellest jutustas majandusteaduste doktor, Venemaa valitsuse juures asuva Finantsülikooli prorektor Aleksei Zubets.

TALLINN, 7. september — Sputnik. Kommenteerides Leedu presidendi Gitanas Nausėda avaldust selle kohta, et Ühendkuningriigi "kõva" väljaastumine Euroopa Liidust võib aeglustada Leedu majanduskasvu, märkis Aleksei Zubets, et sama saatus võib oodata ka teisi Balti riike.

Директор Института социально-экономических исследований Алексей  Зубец
Venemaa valitsuse juures asuva Finantsülikooli prorektor Aleksei Zubets

Eksperdi sõnul kannavad kahju absoluutselt kõik Euroopa Liidu riigid, sest Suurbritannia on ELi põhiline kaubanduspartner. Kannatavad ka lihtsad inimesed, kes on kunagi suundunud Ühendkuningriiki tööle.

Kui London astub Euroopa Liidust välja ilma leppeta, peavad Baltimaadest väljarännanud Zubetsi arvates vabastama oma töökohad ja naasma koju.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, teatas välisminister Urmas Reinsalu neljapäeval, 5. septembril, et Suurbritanniaga seotud kodanikel ja ettevõtetel tuleb varakult valmistuda Brexiti halvemaks variandiks, mille korral euroliiduga kokkulepet ei sõlmita.

Välisministri sõnul ei ole Suurbritannia "kõval" väljaastumisel EList võimalik segadust vältida, kuid üleminekut saab pehmendada halvimaks stsenaariumiks varakult valmistudes.

Varem on Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatanud, et riik lahkub euroliidust tänavu 31. oktoobril igal juhul — kas leppega või leppeta. Tema sõnul algab pärast euroliidust lahkumist uus ajastu — tee õitsengule, et Suurbritanniast saaks "kõige suurepärasem koht maa peal".

Ekspertide hinnangul võib euroliidu kogukahju, mis tuleneb Suurbritannia väljaastumisest, küündida üle 160 miljardi euro. Eesti majandus võib "kõva" Brexiti korral kaotada ligi 200 miljonit eurot, töökoha kaotab 2700 eestimaalast.

Loe lisaks: 

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
Baltimaad, majandus, võõrtööline, EL, Euroopa, Suurbritannia, Brexit

Peamised teemad