05:56 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Majandus
lühendatud link
7001

Eesti riiklik lennufirma Nordica loobub ebarentaablitest reisidest, menukad lennusuunad aga antakse üle Poola kolleegidele. Samal ajal teeb ettevõte tulevikuplaane ja lubab oma koosseisu mitte koondada. Sputnik Eesti käis uurimas, kuidas see võimalik on.

TALLINN, 10. september — Sputnik, Ilona Ustinova. Käesoleva aasta 26. oktoobrist sulgeb Nordic Aviation Group Tallinnast Nordica kaubamärgi all väljuvad lennuliinid, kuna otsereiside teenindamine osutus ettevõttele ebarentaabliks.

Eesti lennufirma avalikkussuhete spetsialist Toomas Uibo teatas Sputnik Eestile, et ettevõte kavatseb nüüd keskenduda riiklikele tellimus- ja tšarterreisidele.

Lähiajal suletakse viis kõige kahjumlikumat Tallinnast väljuvat lennuliini – Kiievi, Vilniuse, Kopenhaageni, Viini ja Trondheimi liini.

Ning kolme kõige populaarsema lennusuuna – Stockholmi, Varssavi ja Brüsseli lendude teenindamise on juba üle võtnud Poola lennufirma LOT.

Nordica lennukipark hõlmab 19 lennukit, mis kuuluvad tema tütarfirmale Regional Jet*, mis on ühtlasi suurimaks teenusepakkujaks ettevõtteile SAS, LOT ja mitme teise lennufirma jaoks.

Nordica ametlikul veebilehel on öeldud, et vaatamata sellele, et müügimaht ja reisijatevool 2018. aastal 30% võrra kasvas, ei ole see ettevõtet viinud positiivsete majandusnäitajate saavutamiseni.

Vaidlus Nordica tuleviku üle jõudis Riigikoguni

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, märkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas, et Eesti riiklik lennufirma jätkab oma tegevust allhankefirmana ja võib ehk tulevikus turule naasta.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester aga ütles, et ettevõtte Nordica nõukogu poolt kinnitatud äriplaan tõmbab Tallinna suureks rahvusvaheliseks lennuterminaliks kujunemisele tegelikult kriipsu peale.

Sesteri hinnangul võib Eesti pealinna Euroopa suurimate linnadega ühendavate lennuliinide kärpimine ja oma reisilennukite väljarentimine teistele piirkondlikele lennuettevõtetele päädida lõpuks Nordicas riigile kuuluva osaluse mahamüümisega.

*Nordica lende on teostanud tütarfirma Regional Jet OÜ, millest 51% kuulub Eesti riiklikule lennukompaniile (Nordic Aviation Group AS) ning 49% –Poola riiklikule lennukompaniite LOT.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Nordica tühistas töötajate massilise haigestumise tõttu mitu lendu
Nordica hoiatab: lennureisi Kiiev–Tallinn reisijad võisid leetritesse nakatuda
Nordica pommiähvardusest hoolimata lennugraafikut ei muuda
Nordica soovib mandri ja saarte vahel lendama hakata
Nordica lennukipark kasvab kolme aastaga kuni 25 lennukini
Nordica juht pani ameti maha
Tagid:
Eesti, Nordic Aviation Group AS, Poola, lend, Nordica

Peamised teemad