10:41 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Majandus
lühendatud link
117 0 0

Euroopa Liidu ja Ukraina viisavabaduse tühistamine pole Eesti siseministri võimuses kuid ta võib Ukraina migrantide elu teisiti kibedaks teha, arvab politoloog ja publitsist Rodion Denissov.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Siseminister Mart Helme on teatanud vajadusest tühistada viisavabadus Ukrainaga, sest sellega tulevat Eestisse "valed" ukrainlased. Helme pädevusest Ukraina migrantidevoo peatamisel rääkis intervjuus Sputnik Eestile politoloog ja publitsist Rodion Denissov. 

Üldiselt on ukrainlaste massilise sisserände probleem täiesti olemas, kuid Helme avaldus viisavabaduse tühistamisest oli Denissovi meelest suunatud vaid tema rahvuslikult meelestatud valijaskonnale, mitte teistele.

Общественный деятель, публицист Родион Денисов
© Sputnik / Вадим Анцупов
Politoloog Rodion Denissov

Sputnik Eesti on kirjutanud, et siseminister Mart Helme nimetas Eestisse saabuvaid ukrainlasi "Trooja hobuseks", sest tema arvates sõidavad Eestisse ainult "Ida-Ukraina venelased või venestunud ukrainlased või lihtsalt homo soveticus'ed" ja teatas, et uurib, kuidas lõpetada viisavabadus Ukrainaga.

Euroopa Liit kehtestas Ukraina kodanikele viisavabaduse 11. juunil 2018. Ukraina kodanikud tohivad viibida Euroopa Liidu riikides 90 päeva 180 päeva jooksul. Kauaoodatud viisavabadusest sai Brüsseli tõotatud tasu Kiievile riigi "euromaidaniseerimise" ja majandussidemete katkestamise eest Venemaaga.

Venekeelset intervjuud Rodion Denissoviga saate kuulata siit:

Денисов рассказал, как Хельме может усложнить жизнь мигрантам с Украины

Lugege lisaks:

Samal teemal

Kreekas kihutati ukrainlased lippude pärast hotellist välja
Sotsioloogid avastasid ukrainlaste nostalgia NSV Liidu järele
Pavlo Klimkin kuulutas ette ukrainlaste massilist pagemist välismaale
Leedu, tee omadele värav lahti - Seim võrdsustas ukrainlased kohalikega
Tagid:
migratsioon, Mart Helme, viisavabadus, Ukraina, Eesti

Peamised teemad