22:37 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Majandus
lühendatud link
8110

Eestis ringleva sularaha hulk, mida elanikud igapäevastes arveldustes kasutavad, on vähenenud, kinnitab SEB panga uuring.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Eestis ringleva sularaha roll väheneb igal aastal märgatavalt. Sellele järeldusele jõudsid SEB panga eksperdid, tuginedes finantseerimisasutuse eraklientide arvelduses käibiva sularaha kogust käsitleva uuringu tulemustele.

SEB juhatuse liikme Ainar Leppaneni sõnul näitas uuring, et veel 2015. aastal oli panga klientide igapäevastes arveldustes kasutatava sularaha osakaal koguni 57% - täna on see arv langenud 39%-ni tehingutest.

SEB juhtkonna esindaja märkis, et igapäevasteks arveldusteks eelistavad sularaha kasutada vanemad elanikud maapiirkondades - kuni 85%. Keskmine Eesti elanik võttis 2019. aastal oma kontolt sularaha välja umbes kaks korda kuus ja täiendas oma kontot sularahas kord kolme kuu jooksul.

Analüüsist selgub, et sularaha summa, mida erapanga kliendid arveldusteks kasutavad, umbes 200 miljonit eurot. Selle näitaja poolest on Eesti Baltimaade liider, Lätis on käibiva sularaha summa 330 ja Leedus 630 miljonit eurot. 

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa sularahaautomaate on tabanud ohtlik viirus
Coopi kauplustes saab sularaha välja võtta
Olerex hakkas oma teenindusjaamades sularaha väljastama
Järvamaal õhiti sularahaautomaat - kahju suurust täpsustatakse
Tagid:
arveldus, uuring, SEB, sularaha, Eesti

Peamised teemad