02:52 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
65 0 0

Ettevõtja ja majandusekspert Raivo Vare selgitas, miks peavad Eesti kaevurid otsima tööd kodust eemal ja töötama kasvõi töönädala kaupa järjest mõnes teises Eesti piirkonnas.

TALLINN, 24. september — Sputnik. Eesti tuntud ettevõtja, majandusekspert Raivo Vare ennustab, et Eesti kaevurid ja teised riigi kirdeosa elanikud peavad hakkama tööd otsima teistes riigi piirkondades ja arvestama töönädala kaupa kodust eemal olemisega. Vare sõnul ei ole endistel kaevureil Ida-Virumaal edaspidi mõtet põlevkivitööstuses saadud töötasudega arvestada.

 Vare märkis, et maailmapraktikast tulenevalt kaasnevad majanduse struktuurimuutustega muudatused ka regionaalses tööhõives. "Kui Tallinnas ja Harjumaal on 8000 vaba töökohta, siis miks ei õnnestu neid täita?" küsib ärimees.

Tema sõnul on Eestisse saabunud aeg, kus tuleb töötada "vajaduse ja vaesuse sunnil " kodust eemal ja kasvõi nädalakaupa. "Ida-Virumaa inimesed töötavad juba sellisel viisil üle kogu Eesti," lisas Raivo Vare.

Sputnik Eesti andmetel puhkes Ida-Virumaal, kuhu on koondunud suurem osa põlevkivienergeetika tootmisvõimsusi, ulatuslik kriis pärast seda, kui Euroopa Liit tõstis märkimisväärselt süsinikdioksiidi heitkoguste kvootide hindu - kui 2018. aasta alguses oli see 7, siis nüüd - umbes 24 eurot.

Energiatöötajate ametiühingute hinnangul võib kriis tõsiselt mõjutada nii tööturgu, piirkonna sotsiaalseid olusid kui ka kogu Eesti energiavarustuse kindlust. Enamikku piirkonna energiasektori töötajaid ähvardab koondamine. 

Eesti valitsusel on seni õnnestunud avatud konflikti energiatööstuse ja kaevurite ametiühingutega vältida, lubades neile majandustegevuse lõpetamiseni pehmemat "ajakava" ning töötajate vallandamist põlevkivielektrijaamadest ja kaevandustest pikema perioodi jooksul.

President Kersti Kaljulaid ütles omakorda, et varsti eralduvad Eestis põlevkivitööstus ja energeetika teineteisest, sest elektritootmine peaks muutuma "roheliseks". 

Lugege edasi:

Samal teemal

Eurovolinik Maroš Šefčovič arutab Moskvas Eesti energeetika tulevikku
Brüssel usaldas kogu Euroopa Liidu energeetika juhthoova Eesti hoolde
Kuidas Enefiti juhtkond töötajatele aastatepikkuse töö eest "tänu avaldas"
Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele
Tagid:
tööjõud, põlevkivi, energeetika, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad