11:43 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Majandus
lühendatud link
99 0 0

Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa vastu ei andnud soovitud tulemusi ja EL peaks pidama dialoogi Venemaaga, ütles Tšehhi peaminister Andrej Babiš. Avaldust hindas Venemaa Rahvusvahelise monitooringuorganisatsiooni CIS-EMO politoloog.

TALLINN, 25. sept — Sputnik. Euroopa Liidu sanktsioonid Venemaa vastu ei andnud soovitud tulemusi, EL peaks pidama Venemaaga dialoogi, kuid samal ajal ei tohiks avaldatavat survet leevendada, ütles Tšehhi peaminister Andrej Babiš.

Babiš avaldas ka kahtlust, et "Krimmi Ukrainale ei tagastata". "Kahjuks on see lootus ilmselt ebareaalne, kuid see ei tähenda, et me peaksime leevendama survet Venemaale," ütles Babiš.

Rahvusvahelise monitooringuorganisatsiooni CIS-EMO politoloog Stanislav Bõšok kommenteeris neid avaldusi raadios Sputnik.

"Tšehhi Vabariigis, sealhulgas selle tippjuhtkonnas, on suhtumine Venemaasse erinev. Kui Babiši positsioon on üsna neutraalne ja kohati ettevaatlik, siis president Miloš Zemani seisukoht on Venemaa suhtes hoopis sõbralikum. 

Samal ajal on tema sõnul Tšehhi Vabariigi peaministril õigus pidada sanktsioone tulututeks — sanktsioonid ei avaldanud Venemaale soovitud mõju.

"Kõik sõltub sellest, kuidas sisustada mõistet "mõju"... Kui mõelda selle all Venemaa aktiivsuse vähenemist maailmaareenil, siis ei mõjunud need üldse - Venemaa on endiselt maailmapoliitikas aktiivne.

Võib-olla mingil määral Lääne sanktsioonid seda tegevust isegi ergutavad - Venemaa vajab uusi turge ja uusi partnereid, kes ei kavatse sanktsioonidega ühineda," märkis Stanislav Bõšok.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Venemaa ja lääneriikide suhted halvenesid olukorra tõttu Ukrainas ja Krimmis, mis poolsaarel toimunud rahvahääletuse tulemusena 2014. aasta märtsis Venemaaga taasühines. Lääs süüdistas Venemaad sekkumises ja kehtestas tema vastu sanktsioonid, Moskva võttis tarvitusele vastumeetmed ja kinnitas korduvalt, et temaga sanktsioonide keeles rääkimine kontraproduktiivne.

Venemaa on korduvalt teatanud, et ta ei ole Ukraina konflikti osapool ega Minski lepete subjekt.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tšehhi piloodid hakkavad Eesti õhuruumi patrullima
Tšehhi jääb ÜRO rändeleppest kõrvale
Ratas: tšehhid huvituvad meie e-teenustest, meie nende internetikaubandusest
Tšehhi peaminister: "metsik" Brexit tähendaks kaost
Tagid:
peaminister, sanktsioonid, Tšehhi, Venemaa, EL

Peamised teemad