17:37 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
75 0 0

Uudis riiklike põllumajandustoetuste olulisest vähendamisest järgmisel aastal põhjustas Eesti põllumeeste pettumise valitsuskoalitsioonis.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Eesti põllumeestele antavaid riigipoolseid põllumajandustoetusi kärbitakse järgmisel aastal praeguselt 15 miljonilt 5-le miljonile eurole. Eelseisev pretsedenditu toetuste vähendamine oli teemaks Eesti Kaubandus-Tööstuskoja nõukogu kriisikoosolekul.

Põllumajandustootjate suurima esindusorganisatsiooni juhatuse esimehe Olav Kreeni sõnul on sellisel otsusel majandusharule suur negatiivne mõju. Ta märkis, et riiklikud toetused on Eesti põllumeeste jaoks väga olulised.
Ta tunnistas, et Juri Ratase eelmine valitsus tegi palju selleks, et põllumeestel oleks tuleviku suhtes kindlustunne. Tema sõnul tundus ka uue koalitsiooni võimuletulek põllumajandustootjatele esialgu paljutõotav.

"Kuid praegune olukord sunnib meid neid hinnanguid üle vaatama," lisas Kreen.

Kaubandus-põllumajanduskoja nõukogu juht teatas, et pärast kinnist kriisikoosolekut avaldati valitsuse otsuse üle pettumust ja moodustati delegatsioon, mille ülesanne on arutada olukorda valitsuskabineti ja parlamendifraktsioonide liikmetega.

Nõukogu sõnul aitavad kohtumised praeguse olukorda paremini mõista ja selgitada tegelikku olukorda riigi põllumajanduses.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et valitsus kiitis 24. septembril heaks 2020. aasta riigieelarve eelnõu, mille kohaselt on riigi kulud järgmisel aastal 11,6 ja tulud 11,8 miljardit eurot. Eesti rahandusminister Martin Helme sõnul suutis valitsus lõpuks rahalisele "puudujäägile" katte leida.

Мартин Хельме
© Sputnik / Вадим Анцупов
Martin Helme
"Kärpisime kulusid ja suurendasime tulusid. Ühest küljest oli vaja puudused kõrvaldada, teiselt poolt täita valijatele antud lubadused," ütles minister.

Lugege lisaks:

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Maaeluminister palub pankadelt mõistmist
Euroopa tähtsaim herbitsiid on põhjustanud skandaali
Eesti peab suurendama piimapulbri toodangut
Euroopa põllumehed anuvad Venemaale tagasi ja kipuvad kriminaalseks
Keelatud viljad: mispärast on Euroopa Liit Ukraina puuviljadest keeldunud
Tagid:
valitsuskoalitsioon, riigieelarve, toetus, otsetoetus, põllumajandus, Eesti

Peamised teemad