02:08 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Majandus
lühendatud link
54 0 0

Kaupade ja teenuste hinnad Eestis kasvavad – hoolimata mõningatest hooajalistest kõikumistest – aeglaselt ja kindlalt. Kummalisel kombel on aasta jooksul kõige enam kallinenud kartul.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Septembris oli Eesti tarbijahinnaindeks pisut – 0,2% võrra – madalam kui augustis, kuid eelmise aasta näitajatega võrreldes tõusis see siiski 2,2 protsenti.

Samal ajal langesid riigi poolt reguleeritud kaupade ja teenuste hinnad eelmise aasta septembri tasemelt 0,6%, samal ajal kui reguleerimata hinnad tõusid 2,9%, teatas ametkond pressiteates.

Indeksi kasvu peamisteks "süüdlasteks" said kallimad toidud ja karastusjoogid. Nii tõusis köögiviljade maksumus keskmiselt 13% – kõige rohkem kallines kartul (17%). Kallinesid ka jahutooted (+ 5,4%), riis (+ 16%), alkohoolsed joogid (+ 6,8%), diiselkütus (+ 0,4%) ja bensiin (+0,7%) hinnad.

Samas värske kala maksumus kahanes aastaga tervelt 16%. Septembrikuine väike hinnalangus võrreldes augustiga on tingitud asjaolust, et rõivaste ja jalatsite suvehooaeg lõppes sooduskampaaniatega, pisut kukkus mootorikütuse (-1,5%) ja värske köögivilja (-8%) hind.

Sputnik Eesti kirjutas, et riigi rahandusministeeriumi arvamuse kohaselt tarbijahindade kasv aeglustub varasemate aastatega võrreldes: kui hinnad tõusid 2018. aastal tervelt 3,4%, väheneb selle ja järgmise aasta inflatsioon 2,2% ja aastal 2021 –2,1% tasemele.

Ennustatakse, et 2020. aastal kukuvad isegi energia hinnad, kuid vaatamata sellele tõuseb tarbekaupade, teenuste ning toidu maksumus.

Lugege lisaks:

Ei jätku inimesi ega raha: Eesti valitsus kiitis heaks radikaalse riigireformi

Eesti hinnakasv on palju kiirem kui euroala oma

Rahandusministeerium: majanduskasv jääb sel aastal tugevaks

Samal teemal

Eesti hinnakasv on palju kiirem kui euroala oma
Kiire majanduskasv annab hoogu ka hinnakasvule
Mullu oli hinnakasv Eestis euroala kiireim
Tagid:
kaup, teenus, Eesti, majandus, hind

Peamised teemad