11:16 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Majandus
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
73 0 0

Vene Föderatsiooni rahandusministeerium teatas Vene-Türgi lepingu üksikasjadest, milles nähakse eelkõige ette vastastikuste arvelduste üleviimist rubladele ja liiridele.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. Venemaa ja Türgi valitsused allkirjastasid lepingu, millega nähakse ette järkjärguline üleminek rahvusvaluutade – rubla ja liiri – kasutamisele riikidevahelistes arveldustes.

Samuti teatas ministeerium, et allkirjastatud dokument määrab kindlaks Venemaa MIR-pangakaartide vastuvõtu taristu edasise laiendamise Türgi territooriumile ning Türgi finantsasutuste ja ettevõtete ühendamise Venemaa SWIFT-i analoogi – Venemaa Keskpanga finantssõnumite edastamise süsteemiga SPFS.

Lisaks töötatakse välja vahendid Venemaa ja Türgi emitentide võlakirjade emiteerimiseks mõlema riigi turgudel.

Vene rahandusministeerium rõhutas, et lepingu allkirjastamine oli oluline samm Venemaa ja Türgi vahelise vastastikku kasuliku ja võrdse kaubandus- ja majanduskoostöö edasiseks laiendamiseks ja arendamiseks.

Venemaa poolt kirjutasid lepingule alla rahandusminister Anton Siluanov ning Türgi poolt rahandusminister Berat Albayrak.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kutsus Türgi president Recep Tayyip Erdoğan eelmisel sügisel rahvusvahelist üldsust üles loobuma riikidevahelistes arveldustes dollarist. Türgi juhi sõnul on dollariga seotud süsteem "muutunud suurimaks probleemiks".

Venemaa president Vladimir Putin märkis omakorda, et USA kasutab dollarit poliitilise tööriistana. Riigipea sõnul õõnestab Washington seeläbi ise usaldust Ameerika valuuta kui universaalse rahaühiku suhtes arveldusteks kogu maailmas.

Samuti võiks teile huvi pakkuda:

Hiina langetas jüaani kursi dollari suhtes 11 aasta madalaima tasemeni

Euroopa asus mõtlema dollari ülemvõimu õõnestamisele

VTB juhi neljapunktiline plaan dollarist loobumiseks

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu
Tagid:
USA, Venemaa, majandus, dollar

Peamised teemad