21:24 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Majandus
lühendatud link
38 0 0

Eesti parlamendis toimus arutelu rahvusliku lennufirma Nordica olukorra ja plaanide üle: ettevõte peab olema tasuv ja konkurentsivõimeline.

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Riigikogu majanduskomisjoni arutelu teemaks oli keeruline olukord, kuhu Eesti riiklik transpordiettevõte Nordica sattunud on.

Poliitikute sõnul peaks firma edukaks toimimiseks "oma tiibu sirutama". Komisjoni aseesimehe Kristen Michali sõnul lõi riik Nordica, et Eesti saaks säilitada lennuühendused vajalike sihtkohtadega, kuid seda ei tohiks teha kasumlikkuse arvelt.

Michal usub, et "lennunduses on kätte jõudnud head ajad", nii et Nordica oleks pidanud olema valmis ja suutlik lennundusturul konkureerima.

Riigikogu majanduskomisjoni juht Sven Sester märkis omakorda, et riiklik lennuettevõtja eemaldus oma algsest eesmärgist ja keskendus millelegi muule.

Свен Сестер
© Sputnik / Вадим Анцупов
Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester

Sesteri sõnul ei saa see kõik mitte muret tekitada: "Peaksime hoolikalt oma lennufirma tegevust ja selle uusi eesmärke jälgima."

"Kui välismaised lennufirmad ei ole huvitatud Eestist ja Eestisse lendamisest, tuleb Nordical tiibu pingutada, sest selleks see ettevõte kunagi ellu kutsutigi," rõhutas parlamendisaadik.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas Eesti riikliku lennufirma Nordic Aviation Group juhtkond selle aasta septembri alguses Tallinnast Nordica kaubamärgi all toimuvate kommertslendude peatamisest alates 26. oktoobrist – otselennud ei olnud vedajale kasumlikeks. Ettevõte plaanib keskenduda tellimuslendudele ja valitsuse tellimustele.

Samuti võiks teile huvi pakkuda:

Samal teemal

Nordica tühistas töötajate massilise haigestumise tõttu mitu lendu
Nordica taotleb luba tütarfirma osaluse LOT-ile üleandmiseks
Nordica lennukipark kasvab kolme aastaga kuni 25 lennukini
Nordica juht pani ameti maha
Tagid:
Sven Sester, Kristen Michal, poliitika, majandus, lennundus, Nordica

Peamised teemad