16:12 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
11611

Miks taanlased ühtäkki Nord Stream 2 armusid ja selle paigaldamist enam ei vaidlusta, seda selgitas portaali "Geoenergeetika" peatoimetaja Boriss Martsinkevitš.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Taanil, mis oli ainus riik, kes polnud seni gaasitorude oma majandustsooni paigaldamiseks luba andnud, pole enam Nord Stream 2 suhtes "poliitilisi küsimusi", teatas meedia. Ekspert Boriss Martsinkevitši sõnul on sellele igati loogiline seletus.

Борис Марцинкевич, архивное фото
© Sputnik / Алексей Тихомиров
Boriss Martsinkevitš

Intervjuus Sputnik Lietuva-le selgitas ta, et Taani võimud võisid oma suhtumist gaasitorusse muuta pragmaatilistel põhjustel, mis seotud gaasi tootmise peatamisega nende endi suures maardlas.

Taanist varustatakse selle abil gaasiga umbes 1,5 miljonit majapidamist. Kodusel gaasiväljal sundisid puurimise ajutiselt lõpetama tehnilised põhjused – taristu vajab renoveerimist. Neid töid plaaniti läbi viia juba 2018. aastal, kuid reaalsete tegudeni ei jõutud.

Martsinkevitš märkis nüüd, et taanlased mõistsid – töö on vaja ära teha ja ajutiselt tuleb nende oma gaas importkütusega asendada.

Nord Stream 2 paigaldamiseks Taani majandustsooni on veel pisut aega jäänud, ütles ekspert. Taani on aga sunnitud tunnistama, et tal pole muid võimalusi – tuleb nõustuda, et vastasel juhul jääks nad talvel gaasita, ütles Martsinkevitš.

Mis on Nord Stream 2

Venemaa projekt Nord Stream 2 näeb ette kahe gaasitoru paigaldamist 55 miljardi kuupmeetri gaasi pumpamiseks aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale. Nord Stream 2 ehitamist Euroopas toetavad Saksamaa ja mitmed teised Lääne-Euroopa riigid.

Nord stream

USA, Balti riikide, Poola ja Ukraina on trassi ehitamise vastu. Mõne eksperdi arvates valmistavad need riigid Nord Stream-2 kritiseerides Ameerika ettevõtetele teed oma kallima gaasiga Euroopa gaasiturule sisenemiseks.

Moskva on korduvalt öelnud, et Nord Stream 2 on puhtalt majanduslik projekt ja mitte "geopoliitiline instrument", nagu Washington väidab.

Venekeelset intervjuud portaali "Geoenergeetika" peatoimetaja Boriss Martsinkevitšiga saate kuulata siit:

Марцинкевич: Дания поняла, что без "Северного потока-2" останется без газа

Lugege lisaks: 

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Gaas - perspektiivne energia
Nord Stream 2
Tagid:
Venemaa, energeetika, gaas, Taani, Nord Stream 2

Peamised teemad