03:47 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Majandus
lühendatud link
97 0 0

Ida-Virumaal päikeseelektrijaama käitav ettevõte ei varja optimismi - tema päikesepaneelid on üles näidanud suurt tootlikkust.

TALLINN, 14. oktoober — Sputnik. Ida-Virumaal asuva päikeseelektrijaama esimese poolaasta töö sisendab optimismi — päikesepaneelide tootlikkus ei vähene, vaid kasvab.

627-kilovatise jaama näitel saab teha esimesed järeldused päikeseenergeetika tulevikust Eestis. Kaasik teatas, et esialgseid tulemusi saab nimetada hämmastavaks.
Kaasiku arvates võib arvata, et tulevikus on taastuvenergia kasutamise võimalused Eestis täiesti reaalsed. Kuigi sel viisil toodetav elektrienergia ei kata Eesti elanike kõiki vajadusi, kasvab selle osatähtsus pidevalt.

Tuulikud on päikesepatareidest tõhusamad

Enefit Greenil on Virumaal ka kolm tuuleelektrijaama. Nende käitamine võimaldab rääkida päikesepatareidega võrreldes veelgi suuremast efektiivsusest. Eksperdi arvates leiab Eestis edaspidi kõige rohkem kasutamist tuuleenergia, sest tuulikuid saab ehitada rannikule ja nende hooldamiseks on vaja vähem tööjõudu.

Seda ei saa esialgu veel võrrelda tavapärase põlevkivienergeetika panusega Eesti energiajulgeolekusse, kuid Kaasik usub rohelise energia tulevikku. Seetõttu kutsus ta üles suurendama taastuvenergia osatähtsust.

Sputnik Eesti on varem teatanud, et Eesti Energia hakkas käesoleva aasta septembrist pakkuma eraklientidele päikesepaneele, et nad saaksid investeerida päikeseenergiasse ilma mastaapsete kapitalimahutusteta. Eesti Energia spetsialistide arvestuste kohaselt tasub paneelide ost ja paigaldus end ära keskmiselt 10 aastaga.

Viimastel aastatel on Eestis märgata päikeseenergeetika tormilist arengut. Oma osa mängib selles Euroopa Liidu nõue suurendada "rohelise energia" osatähtsust elektritootmises. 2020. aastaks on Eesti püstitanud eesmärgi, et taastuvatest allikatest pärineks 17,6% elektrienergiast. 

2018. aasta lõpuks oli registreeritud üle 1600 päikesepaneele kasutava elektritootja, tänavu on neile lisandunud veel mõnisada.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Elektritootmine suurenes mullu
Eesti kirjanik: kuhu kadus elekter, mida oli pärast "okupatsiooni" külluses
EL energeetikapoliitika prognoosib nõudluse kasvu päikeseenergia järele
Puidu põletamise vastu Ida-Viru jaamades ollakse kolmeteistkümnes riigis
Tagid:
taastuvenergia, päikeseenergia, Enefit Green, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad