07:36 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Majandus
lühendatud link
Venemaa–Aafrika tippkohtumine (7)
8810

Seda, miks kavatsevad paljud Venemaa ettevõtted oma kohalolekut Aafrikas suurendada ja kuidas Moskva sellesse suhtub, selgitas Venemaa president Vladimir Putin.

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. Moskva on huvitatud koostöö tugevdamisest ja kaubavahetuse suurendamisest Aafrika riikidega, ütles president Vladimir Putin Sotšis toimuval Venemaa-Aafrika foorumil esinedes.

Президент РФ Владимир Путин выступает на пленарном заседании в рамках экономического форума Россия - Африка в Сочи
© Sputnik / Михаил Метцель
Venemaa president Vladimir Putin kõneleb Sotšis toimuva Venemaa-Aafrika majandusfoorumi plenaaristungil

Vene Föderatsiooni presidendi sõnul kavatsevad paljud Venemaa ettevõtted, kes on pikka aega ja edukalt Aafrika majanduse erinevate sektorite partneritega koostööd teinud, oma kohalolekut Aafrikas suurendada. Üldiselt, märkis Putin, Aafrika riigid köidavad üha enamate Venemaa firmade tähelepanu, kirjutab RIA Novosti.

Moskva toetab tema sõnul igati Venemaa ettevõtete ärihuvisid Aafrikas.

"Tihedate ärisidemete arendamine vastab meie ühistele huvidele, aitab kaasa kõigi meie riikide jätkusuutlikule kasvule, aitab parandada inimeste elukvaliteeti, lahendada arvukalt sotsiaalseid probleeme," ütles Putin.

Ta ütles ka, et viie aasta jooksul on Venemaa ja Aafrika vaheline kaubandus enam kui kahekordistunud ja ületanud 20 miljardi dollari piiri. Kuid presidendi sõnul sellest ei piisa.

"Neist 20 miljardist 7,7 miljardit on meie kaubavahetus Egiptusega, see on tervelt 40%. Aafrikas on aga väga palju potentsiaalseid partnereid. Heade arenguväljavaadetega, tohutu kasvupotentsiaaliga," sõnas president.

Moskva kustutas enam kui 20 miljardit dollarit Aafrika riikide võlgu. Lisaks on mõne Aafrika riigiga käivitatud ühised programmid, mis hõlmavad laenuvahendite kasutamist riiklike projektide rahastamiseks.

Vene–Aafrika tippkohtumine ja majandusfoorum, kuhu on kutsutud Aafrika mandri kõigi 54 riigi juhid, toimub Sotšis 23.-24. oktoobrini. Ürituse eesistujaiks on Venemaa ja Egiptus.

Lugege lisaks:

Teema:
Venemaa–Aafrika tippkohtumine (7)

Samal teemal

Rahutu Aafrika: Sudaanis toimus sõjaväeline riigipööre, president on kadunud
Peaminister: Aafrika riikidega koostöö tihendamine on vastastikku kasulik
Ratas arutas Euroopa ja Aafrika riikide juhtidega digikoostöö arendamist
Tagid:
majandusfoorum, Vladimir Putin, ettevõtlus, majandus, Sotši, Venemaa, Aafrika

Peamised teemad