06:12 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Majandus
lühendatud link
8720

Eesti siseministeerium teatas "eesliinil" töötavate politseinike, piirivalvurite ja päästetöötajate palga tõstmisest.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik. Siseminister ja valitsemisala asutuste juhid leppisid kokku, et politseinike, päästjate ning päästekorraldajate palgad tõusevad järgmisel aastal vähemalt 50 eurot.

Eesti siseministri Mart Helme sõnul tuli valitsusel sissetuleku suurendamise ettepanekuga välja tulles valik teha.

"Tublid on kõik, kuid tänases olukorras peame tegema valikuid. Seetõttu on praegune palgatõus suunatud ainult neile, kes teevad piltlikult öeldes põllul tööd. Kui jätta kõrvale keskmised numbrid, siis kõik eesliini töötajad võivad uuest aastast arvestada vähemalt 50 eurose palgatõusuga," lisas Helme.

Keskmiselt tõusevad ametkonna päästjate palgad 2020. aastal 6% ehk 60 euro võrra ning politsei ja piirivalvurite palgad 4,6%, mis moodustab 65 eurot. See tähendab, et päästjad hakkavad saama keskmiselt 1061 eurot kuus ning politseinikud ja piirivalvurid 1 345 eurot.

Kopli päästemeeskonna usaldusisik ja vahetusevanem Sergei Larionov.
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eesti valitsus kavatseb nendeks eesmärkideks eraldada 6,9 miljonit eurot, millest 5,2 miljonit tuleb riigieelarvest (riigieelarve projekt läbis esimese lugemise – Toim.) ja veel 1,7 katab siseministeeriumi ümberkorraldamise arvelt kokku hoitud raha.

Mart Helme rõhutas, et jätkab politseinike ja piirivalvurite palkade tõstmist keskmiselt 1,2 kordse Eesti keskmiseni ja päästjate sissetulekut vähemalt riigi keskmise tasemeni.

19. septembril kogunes valitsus Stenbocki majja kabinetiistungile, kus üheks peateemaks oli 2020. aasta riigieelarve. Ministreid võtsid Toompeal vastu palgatõusu toetuseks piketi korraldanud päästetöötajad, edatsas Sputnik Eesti

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühingu korraldatud piketi eesmärk oli juhtida valitsuse ja riigikogu tähelepanu päästjate jätkuvalt keerulisele olukorrale, kus kiire keskmise töötasu tõus koos riigiteenistujate negatiivse palgaperspektiiviga on sisuliselt ära nullinud 2019. aastal toimunud palgatõusu positiivsed mõjud.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Päästjate palk tõuseb 20 ja politseinike palk 10 protsenti
Ettevõtjad: Eestis napib kolmsada bussijuhti
Meeldetuletus aitas tõsta poolte kaubaveo ettevõtete töötajate palka
Järgmisel aastal tõuseb õpetajate keskmine palk 1500 euroni
Tagid:
Mart Helme, siseministeerium, palgatõus, politsei, Päästeamet, politseinik, päästja

Peamised teemad