01:04 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Majandus
lühendatud link
50 0 0

Ameerika Ühendriikide riigivõlg on aastaga kasvanud ligi triljoni dollari võrra ja püstitanud järjekordse rekordi.

TALLINN, 2. november — Sputnik. Tänaseks on USA riigivõlg riigi rahandusministeeriumi teatel ületanud 23 triljoni dollari piiri, kirjutab RIA Novosti.

2019. aastal oli defitsiit ligi triljon dollarit. Juba ainuüksi 2017. aasta maksureform, mille Trump ja vabariiklased Kongressis läbi surusid, peaks eelarvedefitsiiti suurendama kümne aastaga kahe triljoni dollari võrra.

USA dollar
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Peale selle kasvavad edasi USA kaitsekulutused: Pentagoni aastaeelarve on juba ligi 700 miljardit dollarit.

Ameerika finantsettevõtte AllianceBerstein analüütikute arvates on USA tegelik riigivõlg 18 korda suurem kui on kombeks arvata ning küünib 1832 protsendini Ameerika majanduse kogumahust.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, hakkas Venemaa Washingtoni sanktsioonisurve tõttu 2014. aastast vahendeid Ameerika riigivõlast välja viima. Viimase viie aastaga on USA riigiväärtpaberite koguvaru tema reservides vähenenud 96,05 miljardilt 8,5 miljardile dollarile saavutades kõigi aegade miinimumi.

Seejuures on Venemaa ise vaatamata sanktsioonidele ja naftahindade langusele suutnud koguda reservid, mis võimaldavad muuta riigi netovõla negatiivseks.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu
Rikkuste meri: Venemaa ammutab USA riigivõla Arktika alt
Paratamatule hukule määratud nelik: näpuvurr, bitcoin, Elon Musk ja USA riigivõlg
Tagid:
rekord, rahandus, riigivõlg, USA

Peamised teemad