10:33 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
5110

Erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esindavad Bundestagi saadikud kutsusid valitsust üles kaitsma Nord Stream 2-ga seotud Euroopa ettevõtteid Ameerika Ühendriikide sanktsioonide eest.

TALLINN, 9. november — Sputnik. Nad nimetasid projekti "Saksamaa energiavarustuse asendamatuks elemendiks" ja märkisid, et selle elluviimine teenib esmajoones Berliini ja Euroopa huve, edasta RIA Novosti.

AfD liikmed tegid ühtlasi ettepaneku reserveerida Saksamaa Arengupangast varuraha torujuhtme ja taristu ehituskulude suurenemise ja viivituste puhuks.

Mis on Nord Stream 2

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Venemaa projekt Nord Stream 2 näeb ette kahe gaasitoru paigaldamist 55 miljardi kuupmeetri gaasi pumpamiseks aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaale. Nord Stream 2 ehitamist Euroopas toetavad Saksamaa ja mitmed teised Lääne-Euroopa riigid.

Taani valitsus andis 30. oktoobril loa gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamiseks riigi territoriaalvetesse. Nii eemaldati viimane takistus, mis võis negatiivselt mõjutada suuremahulise Vene-Euroopa gaasiprojekti käikuandmise tähtaega.

USA, Balti riikide, Poola ja Ukraina on trassi ehitamise vastu. Mõne eksperdi arvates valmistavad need riigid Nord Stream 2 kritiseerides Ameerika ettevõtetele teed oma kallima gaasiga Euroopa gaasiturule sisenemiseks.

Moskva on korduvalt öelnud, et Nord Stream 2 on puhtalt majanduslik projekt ja mitte "geopoliitiline instrument", nagu Washington väidab.

Lugege lisaks: 

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
poliitika, majandus, Venemaa, Bundestag, Saksamaa, sanktsioonid, USA, gaas, Nord Stream 2

Peamised teemad