15:05 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Majandus
lühendatud link
88 0 0

Eesti töötajaskonna ja tööandjate esindajad jõudsid kokkuleppele alampalga suuruse osas aastani 2021.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Alampalk kerkib Eestis tuleval aastal täistööaja puhul 584 euroni kuus ning tunnitasu puhul tasemele 3,48 eurot tunnis. Sellisele kokkuleppele jõudsid Eesti Ametiühingute Keskliit ja Tööandjate Liit riikliku lepitaja vahendusel.

Osapoolte kokkuleppe ametlik allkirjastamistoiming on kavas esmaspäeval, 25. novembril, teatab ERR.  Kokkulepe sätestab, et alampalk tõuseb 2021. aastal 40%-ni Eesti keskmisest palgast.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, otsus kaasata tööandjate ja töövõtjate esindajate vahelisse vaidlusse alampalga määra üle riiklik lepitaja langetati oktoobri lõpul, kui osapooltel järjekordselt ei õnnestunud läbirääkimistel kokkuleppele jõuda.

Eelnevalt oli Ametiühingute Kesknõukogu juhatus tagasi lükanud Tööandjate Keskliidu ettepaneku tõsta alampalk 578 euroni kuus.

Töövõtjate esindajad väitsid, et juba 2020. aastal peab alampalk vastama 40%-le riigi keskmisest palgast, mis teeb palgamääraks 600 eurot.

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatuse liikme Oleg Tšubarovi sõnul oleks selline palgatõus õigustatud ja õiglane, kuna hinnad kerkivad Eestis kordades kiiremini sellest, "kui paljukest meie palka juurde saame".

Председатель Профсоюза железнодорожников Эстонии Олег Чубаров
© Sputnik / Вадим Анцупов
Oleg Tšubarov

Ettevõtjate ja äriringkondade esindajad polnud aga omakorda päri nõudmisega tõsta alampalk tuleval aastal 600 eurole. Olukorda kommenteerides väitis Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas, et majanduskasvu aeglustumise ja töö tootlikkuse kasina kasvu tingimustes tuleb selliste küsimuste lahendamisel olla ettevaatlik. Samas märkis ta, et alampalga tõstmine 578 eurole on juba niigi päris hea pakkumine.

Teatavasti on alampalga määraks Eestis praegu 540 eurot kuus ning tunnipalga puhul 3,21 eurot tunnis.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Minimaalpalk Euroopa riikides

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Tuleva aasta 500-eurose alampalga kokkulepe jõustub lähipäevil
Tööandjad ja ametiühingud sõlmisid alampalga kokkuleppe
"Eesliinil" olijad: Eestis suurendatakse politseinike ja päästjate palku
Tagid:
Tööandjate Keskliit, Ametiühingute Keskliit, Eesti, majandus, alampalk

Peamised teemad