08:24 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
0 0

Ameerika parlamendiliikmed kavatsevad lisada Vene-Saksa gaasijuhtme vastu suunatud sanktsioonid 2020. aasta riigikaitse-eelarvesse.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Asjaolu, et suurem osa Nord Stream 2-st on juba valmis ehitatud, on sundinud USA kongressi liikmeid Vene-Saksa projektis osalejate vastu äärmuslikke meetmeid rakendama. 

Viimane võimalus takistada

Senati välissuhete komisjoni juhi Jim Rischi sõnul lisas USA parlament seaduseelnõusse "Riigikaitse aastaks 2020" ka torustiku ehitamises osalevatele ettevõtetele plaanitavad sanktsioonid.

Senaator avaldas lootust, et sanktsioonid "veenavad" ehitusettevõtteid projekti kallal töötamast loobuma, kuna USA piirangud lähevad neile "kalliks maksma".

Tema hinnangul sunnivad USA kaitse-eelarvesse lisatud sanktsioonid "Nord Stream2 ehitusega seotud ettevõtted "tegevuse lõpetama" ja siis peab Venemaa väidetavalt uued töövõtjad otsima. 

Джим Риш
© Sputnik / Стрингер
Senati välissuhete komisjoni juhi Jim Risch

Risch tunnistas siiski, et USA Kongressi Esindajatekoja ja Senati liikmed polnud seaduseelnõu osas tervikuna veel lõplikku kokkulepet saavutanud.

Kes on poolt, kes vastu ja miks

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Poola ei saa Nord Stream 2 kritiseerides aru, et see rong on juba läinud
Tagid:
sanktsioonid, Euroopa Liit, USA, Nord Stream 2

Peamised teemad