21:19 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Majandus
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
10

Ametlik Kiiev on otsustanud mitte hakata Taaniga tema vetesse gaasijuhtme paigaldamiseks kohut käima, vaid sidunud oma lootused USA-ga, usub senaator Aleksei Puškov.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Ukraina praeguste võimude viimaseks lootuseks gaasijuhtme Nord Stream 2 teemal probleeme tekitada on USA.

Ukraina soovib vältida vastutust gaasisõja alustamise eest, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Мазуркевич

Sedasi kirjutas Venemaa senaator, Föderatsiooninõukogu teabepoliitika komisjoni esimees Aleksei Puškov oma Twitteri-kontol, kommenteerides Kiievi otsust gaasijuhtme oma vetesse paigutada lubanud Taanit kohtusse mitte kaevata:

"Tõenäoliselt on Kiievis otsustatud, et taanlasi ümber veenda ei õnnestu, tõelisi argumente ei ole. Nüüd on Ukraina viimaseks lootsuseks USA sanktsioonid selle projekti vastu."

Varem on Ukraina asevälisminister Olena Zerkal kommentaaris RIA Novostile väitnud, et Kiiev loodab ameeriklaste sanktsioonidele, mis võivad projekti elluviimist takistada.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas president Vladimir Putin Moskva valmisolekust Kiieviga uus gaasitransiidileping sõlmida.

Riigipea märkis, et lepingut saab allkirjastada, võttes arvesse Euroopa õigusakte, mille sätted Kiievi poolt vastuvõetud kohustuse tulemusena juba ammu Ukraina õigussüsteemi viia tulnuks.

Kui Kiievil pole selleks enne aasta lõppu piisavalt aega, siis on Putini sõnul Vene pool valmis pikendama kehtivat lepingut perioodiks, mil kõik protseduurid lõpule on viidud.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2 hakkab tööle 2020. aasta keskel
Tagid:
gaasitransiit, Aleksei Puškov, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad