20:36 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Majandus
lühendatud link
10

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan teatas TurkStreami käikuandmise kuupäeva. Gaasijuhtme mõlemad torud on paigaldatud Musta mere põhja. Üks on mõeldud Türgi tarbijate, teine Lõuna- ja Kagu-Euroopa riikide varustamiseks Vene gaasiga.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Laupäeval, 30. novembril, avati Türgi loodeosas Edirne provintsis pidulikult Transanatoolia gaasijuhe (TANAP).

Avatseremoonial andis Türgi president teada gaasijuhtme TurkStream avamise kuupäeva.

TurkStream avatakse 8. jaanuaril, teatas tseremoonial Recep Tayyip Erdoğan.

"Me anname stardi veel ühele gaasijuhtmele, TurkStreamile, 8. jaanuaril İstanbulis," vahendab Türgi presidendi sõnu RIA Novosti viitega telekanalile NTV.

Nagu ütles hiljuti Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, avab Vladimir Putin gaasijuhtme koos Erdoğaniga. Seda kavatsust kinnitasid mõlemad presidendid hiljutises telefonivestluses, lisas pressiesindaja.

Президент России Владимир Путин и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на церемонии завершения строительства морского участка газопровода Турецкий поток.
© Sputnik / Михаил Климентьев
Venemaa president Vladimir Putin ja Türgi president Recep Tayyip Erdoğan gaasijuhtme TurkStream merealuse lõigu ehitustööde lõputseremoonial

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, jõudsid nädal aega varem lõpule gaasijuhtme käikuandmise eeltööd ja Venemaa ettevõte Gazprom täitis oma toorainega TurkStreami mõlemad torud.

Gaasijuhtme TurkStreami kaks toru, kumbki läbilaskevõimega 15,75 miljardit kuupmeetrit, on paigaldatud Musta mere põhja.

Euroopasse voolab gaas mööda torujuhet, mida praegu ehitatakse Serbias Bulgaaria piirist Ungari piirini. Selle haru pikkus on 402 kilomeetrit ja läbilaskevõime 12,87 miljardit kuupmeetrit sisenemisel ja ligi kümme miljardit väljumisel.

Viimasel ajal on Türgi hoogsalt vabanemas talle külma sõja ajal peale sunnitud kuvandist, et ta on Ameerika oluline vasall Lähis-Idas.

Washingtoni tungivaid "soovitusi" eirates on ta liitunud TurkStreamiga, ostnud Moskvalt partii raketitõrjekomplekse S-400 ja sundinud ameeriklased de facto lahkuma nende kontrolli all olnud Põhja-Süüriast.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Turkish Streami veealune osa sai valmis
Tagid:
torugaas, start, Serbia, Bulgaaria, Venemaa, Türgi, Turkish Stream

Peamised teemad